Bilgi Topluluğu-​Kitap Destek II Çerçevesin​de Yapılan Afyon/Kaya​belen İlköğretim Okulu Ziyareti

” DTCF Bilgi Topluluğu’nun 2 yıldır sürdürdüğü ve ilerleyen yıllarda da devam ettirmeyi planladıkları köy okulları için “Kitap Destek!” kampanyasının ikinci ayağı; 7 Haziran 2011 Salı günü Afyon, Kayabelen Kasabası’nda yer alan Kayabelen İlköğretim Okulu ziyaretiyle tamamlandı.

Kayabelen İlköğretim Okulu’nun kütüphanesi, götürülen 2000+ adet kaynakla yeniden yapılandırıldı. Kitap desteğinin yanı sıra kırtasiye, oyuncak ve giysi desteğinde de bulunuldu. Okul öğrencileri ve öğretmenleriyle, kasaba halkıyla bir araya gelinerek; Prof. Dr. Sayın Berin U. Yurdadoğ ve Doç. Dr. Sayın Oya Gürdal Tamdoğan’ın söyleşileriyle ve topluluk üyelerinin sunumlarıyla “yaşamboyu öğrenme, okuryazarlık ve kütüphane” üzerine bir toplantı yapıldı.

Bu kampanyada yer alan tüm destekçilerimize, Bölüm hocalarımıza, Bölüm arkadaşlarımıza, topluluk üyelerimize, bizi bu yolda asla yalnız bırakmayan Prof. Dr. Sayın Berin U. Yurdadoğ ve Doç. Dr. Sayın Oya Gürdal Tamdoğan’a çok teşekkür ediyor; “Kitap Destek III“de yine hep birlikte olmayı diliyoruz. ” 

Topluluk Web Sayfası: http://bilgitoplulugu.org/

Kaynak: Özlem ÇALTI (A.Ü. DTCF BBY Bölümü Bilgi Topluluğu Başkanı)

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com

İlginizi Çekebilecek Haberler

İstanbul Üniversitesi BBY topluluğu Bitlis’teki köy okullarına kitap götürdü

İstanbul Üniversitesi BBY topluluğundan “yedi bölgede yedi kardeş kütüphane” projesi “Marmara’dan Güneydoğu’ya Dek Kardeş Kütüphaneler …

Çankırı BBY Yaşam Boyu Öğrenme Topluğu okula kütüphane kurdu

Çankırı BBY Yaşam Boyu Öğrenme Topluğu, Çankırı Merkez Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu’na kütüphane kurdu. Kütüphanede …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi yorum olarak eklemek ister misiniz?x
()
x