Kütüphane Hem Bakırköy’e Hem de Türkiye’ye Işık Saçıyor

Bakırköy Belediyesi bünyesinde 25.11.2008 tarihinde müdürlük hüviyeti alan Bakırköy Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü Bakırköylülere kitap temin etmenin yanı sıra 2009 yılında Türkiye genelindeki okullara ve sivil toplum örgütlerine 10.885 adet kitap ve 56 koli test kitabı, ansiklopedi vb. kitap gönderdi.

Bakırköy Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren kütüphanede sadece Bakırköylülere değil Türkiye genelindeki okullara ve sivil toplum örgütlerine de ışık saçtıklarını belirten Bakırköy Belediyesi Kütüphane Müdürü Hulusi Diri,” Kütüphanemizdeki binlerce kitapla Bakırköylülere hizmet verirken kitap bağışçılarından topladığımız kitapları yurdumuzun pek çok ücra köşesine de gönderiyoruz. Sadece 2009 yılında 10.885 adet kitap ve 56 koli test kitabı,ansiklopedi vb. kitapları da Şanlıurfa’dan Van’a, Silopi’den Mardin’e kadar olan geniş yelpazedeki illere gönderdik. Ayrıca Osmaniye Mahallesi’nde bulunan Müdürlüğümüzün olduğu binada internet salonu ve 20 kişilik eğitim ve kitap araştırma odasını da hizmete açtık. “dedi. Kütüphane Müdürü Diri belediyenin diğer müdürlükleri ile de işbirliğine geçerek diğer iller kitap gönderirken 51 koli giysi ve 15 koli tıbbi malzeme de gönderdiklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: http://www.bakirkoy.bel.tr/

Yazar Profili

Avatar
BBY Haber
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;

Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.

http://www.bbyhaber.com

Hakkında: BBY Haber

Avatar
13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle