TKD Arşiv Uzmanı Alımı için çağrıda bulundu #ArşivciBBYdençıkar

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 200’ü Arşiv Uzmanı olmak üzere 1500 personel alımında bulundu. Ancak bu personel alımının 1300’ü gerçekleştirilirken, 200 Arşiv Uzmanı alımının yapılacağı şehirler ve kişi sayıları belliyken alım durduruldu. Yapılan yeni duyuruda 200 Arşiv Uzmanı alımının Tapu Kadastro, Harita Kadastro ön lisans, Tapu ve Kadastro Yüksek Okulu lisans ile Emlak ve Emlak Yönetimi bölümlerinin başvuru yapabileceği açıklandı. Bu bölümlerin hiçbiri arşiv üzerine ders almamaktadır. Dolayısıyla arşiv uzmanlığı yetkinlikleri bulunmamaktadır. Bundan daha da kötüsü Arşiv Uzmanı kadrosunu sahiplenmek isteyen Emlak Yönetimi mezunları bu konuyla ilgili yetkili kişilerle görüşmeler yapıp, sosyal medyada kadroyu kendi alanları gibi göstermeye yönelik paylaşımlarda bulunuyorlar. Arşivcilikle ilgili eğitim müfredatlarında hiçbir ders bulunmayan 2 yıllık bölüm mezunları kadronun kendilerine verilmesi konusunda diretiyorlar.

Biz; Bilgi ve Belge Yöneticileri olarak 4 yıllık lisans süresince her yıl arşiv dersi aldık. Hakkımız olan kadroları başkalarına verilmesini istemiyoruz. Değerli meslektaşlarımız, kütüphaneciler, dernek üyeleri, kıymetli bölüm hocalarımız ve arşiv çalışanları lütfen bizlere destek olun. Kısıtlı olan çalışma alanlarımızın daha da azalmaması, bu kadronun alınmasının bütün bölüm mezunlarımıza yeni bir iş kapısı olacağı inancındayız.

Lütfen sizler bu çağrımıza kulak verin bizlere destek olun.  

 24 Kasım 2017 Cuma akşamı Tapu Kadastronun alacağı 200 kişilik personel için saat 20.00’dan itibaren #ArşivciBBYdençıkar hashtag’ile @sonertufanoglu @zaturkoglu @mehmetozhaseki @198277_09290906 @MemurSenKonf@BayndrMemurSen @tkgmgovtr @csbgovtr @CSGBakanligi @arsivdairesi etiketleyerek bir etkinlik daha yapıyoruz.

Kartopu gibi büyümeye devam ediyoruz. Siz yoksanız bir kişi eksiğiz.

Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

57 Son Yorumlar

 1. thewhitetree

  Merhaba. Şu an sitede aktif konu olduğu için cevap çabuk gelebilir niyetiyle buraya yazıyorum umarım cevaplanır. Müze araştırmacısı olan kişi haftada kaç gün, günde kaç saat çalışır ve bir günü nasıl geçer vb. adı geçen meslekle ilgili bilgilerinizi yazar mısınız ?

  Teşekkür ederim.
  0  0
  • Adı geçen meslekle bir ilginiz yok belli ki peki neden soruyorsunuz ? Üniversite tercih döneminde de değiliz müzeye araştırmacı mı yapacaklar sizi
   0   0
  • thewhitetree

   Beni kimse bir yere bir şey yapmayacak merak etmeyin. Kendimle alakalı olduğu ve mesleğin detaylarını merak ettiğim için sordum. Bu siteyi de epeydir takip ediyorum. Yan hakları vs. var mıdır gibi iş içeriği ve hakları gibi sorulara cevap için sordum.
   0   0
 2. Alım olacak inşallah. Önümüzdeki hafta bölümden arkadaşlar tapu müdürü ve Soner beyle görüşecek umudunuzu yitirmeyin alım Bilgi ve Belge Yönetimi mezunlarından olacak. 200 Arşiv uzmanı kadrosu hala varlığını sürdürüyor.
  0  0
  • Gorevde yukselme sonuclarindan sonra alim olacak denildi. Hic bir sey ortada yok. Sendika yoneticilerinin bir dedikleri bir dediklerini tutmuyor, celiskili konusuyorlar.Arsiv uzmani kadrosunu simdilerde sozlesmeli personel olarak dillendiriyorlar.Ortada karmakarisik isler donuyor ama hadi hayirlisi. Bekleyip gorecegiz.
   0   0
  • Derneğe zaman zaman tepki görstersekte bu konuda en net ağızdan bilgi alıp açıklama yaptılar,sendikacı beyefendi geçen hafta gidip ilgili kurumun müdürü ile görüşmüştü bir açıklama yapmadı alım yapılacak olsaydı müdürden bunun sözünü alıyor olsaydı şimdiye çoktan duyururdu.Maalesef bu alımda kurum sözünde durmamıştır arşiv uzmanı alım yapılacağı söylenmiş hangi ile ne kadar kişi alınacak bunu bile belirtmiş olmasına rağmen sonradan rafa kaldırmıştır.

   Hakkımızda hayırlısı olsun arkadaşlar inşallah sonraki yıllarda halk kütüphanelerine gereken özen gösterilir halk kütüphanelerinde kütüphanecilere ihtiyaç olmasına rağmen alımlar çok kısılı, alakasız kişileri halk kütüphanelerinde çalıştırılıyor,umuyorum bu sorunlar ileride ortadan kalkar.
   0   0
 3. Bu emlakçılar işini soner bey çıkardı zaten bizden yapılacaktı alım.yanlış bir tweet attı onları da dahil etti işin içine.Görüşme yaptık diyor ama ortada sonuç yok.Hadi bakalım dediği gibi bayındır memur sen gerçekten 200 kadroyu almış mı dedikleri gibi.
  0  0
  • bahsettiğiniz kişi her iki tarafa da umut mu veriyor öyle mi anladım,emlak mezunları da kendisi ile ilgili devamlı etkileşimde bir yandan da bize göz kırpıyor
   0   0
  • Orasını bilmiyorum ama işin içinde emlakçılar yokken direkt onlara müjde verdi şuan birşey söymiyor.Hani alım yapılacaktı.Ne emlakçılardan ne de bizden hiçbir alım söz konusu değil.Görüştüğünü iddia ediyor ama 3 gün geçti hala bir açıklama yok.
   0   0
  • Bi umut bekledik ama bu işten bişey çıkmaz arkadaşlar x bey y beylerle olacak iş değil,sözleşmeli kütüphaneci alımına döner aylarca bekleriz ortaya bişey atıldı devamı gelmedi.İsmi geçen sendikacı hem bize hem emlakçılara alım olacak diyor.
   0   0
 4. Arkadaşlar Soner bey ve Taner beyle görüştüm an itibariyle alım olacak diyorlar. Taner bey kesin olacak emeklerimiz ziyan olmayacak çok emek verdik siz devam edin diyor. Soner bey ise bugün (pazartesi) tapu genel müdürüyle görüşecek bize net bilgiyi verecek. Sizlerden ricam bu mesajımı gören yazsın Soner beye. Biz elimizden geleni yapacağız gerisi Allah’a kaldı.
  0  0
  • Dernek bizzat görüşmüş dostum alım olur ama kim bilir ne zaman 2018 Sınavına kalabilir gidişat o yönde alımın ilk çıktığı andan bu yana epey süre geçti hiç bişey söylenmediğine göre kapanmış bu defter
   0   0
  • Dernek boş iş kardeşim. Kendilerine faydaları yok. Onları muhattap almadıkları İçin geçiştirmişlerdir.
   0   0
  • İnşallah dediğiniz gibi olur,ilanın dillendiği dönemde yıl sonuna kadar alım planlanıyor dendi şurada kaldı 10 gün alımın olacağı haberini alsak o da yok ki ortalıkta,var da resmi bir açıklama yok.Zor bir süreçten geçiyoruz
   0   0
  • @başkan hocam Soner bey bi açıklama yapmadı durum nedir arşivci alımı süreci ne aşamadadır bilgi edinebildiniz mi
   0   0
 5. TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARŞİVCİ ALIMI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

  TKD Genel Başkanı Ali Fuat’ Kartal geçen hafta Tapu ve Kadastro Genel Müdürü özel kalemiyle görüştü.
  Görüşmede söyledikleri, bu sene (2017) eleman alınmayacağı.
  Sözü edilen 200 kişi kadro artık gündemde yok.

  Önümüzdeki yıl için maliyeden kadro istedik diyorlar. Sayı net değil.
  Maliye Bakanlığı ile ile görüşülüp kadro isteyip istemediklerini TKD Genel Başkanı Ali Fuat Kartal teyit edecek.

  Not: Alım olursa mutlaka BBY mezunu alınacağını, emlak yönetimi vd. bölümlerden tapu arşiv elemanı alınmayacağını bildirdiler.

  Güncel bilgiler geldikçe bilgilendirme yapılacaktır.
  Sağlık bilgi akışı için mesleki STK’larımızla iletişim kurarak bilgi alınız.

  TKD Genel Merkezi
  0  0
  • Kısa dönemli ümitlerin yıkıldığı yazı…
   0   0
  • kaynak neresi hocam
   0   0
  • TKD facebook sayfası
   0   0
  • Yazıklar olsun ben hayatımda böyle saçma bir durum görmedim,nereye ne kadar personel alınacağı bile yayınlandı sonra ne olduysa bir anda alımlar ortadan kayboldu,nasıl bir dönemde yaşıyoruz Allahım sabır ver
   0   0
 6. umutedenbirisi

  Bir aciklama geldi herkes kenara cekildi. Arkadaslar hala resmi bise yok ortada umarim farkindasinizdir. Sadece arsivci kadrosu icin degil #bbykadroistiyor etiketiyle de calisma yapmamiz gerekiyor. Hazir yetkililere sesimiz duyurmus ve 2018 butce gorusmeleri yapiliyorken susup oturmamamiz lazim. Atanan atanmayan herkes destek versin. Meslegimizin itibari soz konusu. Twitter da birkac kisi disinda kimse twit atmiyor bir sey yazmiyosaniz bari girip retwit yapin ya da begenin daha cok kisiye ulassin. Biraz duyarli olmak gerek
  0  0
 7. Arkadaşlar Tapu kadastro çalışanlar derneği bir açıklama yaptı ve tüm bölümün gazını aldı. Şuan Twitter da kimse yazmıyor ipin ucunu bırakmayalım son 3 gündür olduğu gibi mail telefonla arama ve Twitter etkinliğine devam edelim bunaldıkları İçin bu açıklamayı yaptırdılar. Ayrıca İsmail kardeşimizin paylaştığı linke girip bölümle alakalı #arşivciBBYdençıkar etiketiyle yorum bırakalım.

  Tapuda görevde yükselme sınavına itirazlar 19 aralık a kadar tekrar uzatıldı. Bunun sonuçlanmasının ardından alın yapılacak. Elinizden geleni esirgemeyin.

  Tekrar söylüyorum sözleşmeli alımda veya kadroluda atanıpta kadro yakanların şu mübarek günde işsiz kalması temennisiyle.
  0  0
  • Etkinliklere devam edelim tabi ama ben alımın bizden yapılacağını düşünüyorum. Sadece dernek değil tapu kadastro arsiv dairesi baskani da twitterda bu dogrultuda paylasimda bulunmustu. Umarim alim yakin zamanda olur bu ay sonuna kadar ilana ciksa bizim icin cok iyi olur.
   0   0
 8. Eyy haysiyetsiz insanlar hiç mi Allah korkunuz yok atandığınız halde TBMM ye jandarmaya bddk ya başvuru yapıp milletin bir yerlere gelmesine mani oluyorsunuz. Sizin gibi edepsizleri gördükçe sizi yetiştiren insanlara üzülüyorum sizin gibi namertlere evlat dedikleri için. İnşallah işinizde mutsuz olur gelecek planı kuramayacak hale gelir biran evvel yaşadıklarınızın binini yaşarsınız. Emek veren kardeşlerimizi gördükçe sizlerden İĞRENİYORUM kadrolu ve sözleşmeli atanıp kadro yakan insafsızlar sözlerim sizlere.
  0  0
  • Kac ile kapatti acaba. ben 77.5 ile kalmisim mulakata
   0   0
  • 77.5 ile kapattı.
   0   0
  • Demekki merkezide 30 40 kadro verilse bu puanlara inecek.
   0   0
  • Tapu 200 arşiv uzmanı alsa Haziran’da 20-30 alım gelse puanlar 70 civarına iner
   0   0
  • carl gallagher

   @başkan

   kişilere kızabilirsiniz ama esas bu cumleleri kurmanız gerekenler, tercihleri serbest bırakanlar olmalı. İnsana bir hak verirsen bunu sonuna kadar kullanır tabi hocam. Koysunlar bir madde, yerleşen belirli bir süre tercih yapamaz, bakın bakalım yapıolar mı bi daa. İnsanoglunun istekleri sonsuz. Siz burda eleştirseniz de tercih edecek olan yine tercihini yapar ki.

   Tekrar söylüyorum; bu bölümü okusuydanız, ya asgari ücrete talim edersiniz, ya hiç de iç açıcı bir yer olmayan kamu kurumlarında memur olursunuz, ya da çok çok çok şanslıysanız veya torpiliniz varsa araştırma görevlisi, uzman, öğretim görevlisi olursunuz. Ha bir de veritabanı satan firmalarda satış temsilcisi olursunuz ki onlar da zamanla ii paralar alıyor.
   0   0
 9. Arkadaşlar merhaba.Tapu ve Kadastro çalışanları Derneğinin mesleğimizle alakalı paylaşımına Emlak ve Emlak Yönetimi bölümü öğrencileri ve mezunları yoğunluklu olarak eleştiriler getirmişlerdir.Sizleri mesleğimize sahip çıkma anlamında
  https://www.facebook.com/TapuveKadastroCalisanlariDernegi/posts/782748525242681 paylaştığım bu linkte arşivlerin arşivcilerin mesleği olduğunu Emlak ve Emlak Yönetimi bölümü mezunlarına anlatmaya davet ediyorum.
  Hep Söylediğimiz gibi Arşivci BBY’ den çıkar mesleğimize sahip çıkalım.
  0  0
 10. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucu Arşiv Memuru kadrosuna 2010 yılından bu yana yapılan atamalarda BBY mezunlarının istihdam edildiği ve devam edecek alımların da kesinlikle BBY mezunlarından olacağı, dolayısıyla başka bölümlerden bu kadrolara alım olma ihtimalinin olmadığı belirtilmiştir.

  Etkinliklerimizi bu bilgi ışığında sürdürerek ve artık bu algıdan tamamen çıkarak, niteliklerimizi ön plana çıkaran çalışmalar yapmalıyız.
  0  0
 11. jandarma açıklanmış mualakata kalmışız 77,5 ile. sivil memur maaşları hakkında bilgisi olan var mıdır
  0  0
 12. Aşağıdaki dilekçe metnini aşağıdaki mail adresine gönderip ayrıca ALO 181 Çağrı Hattını arayıp her gün bir mesaj bırakılırsa yetkililere ulaşacaktır.

  Ayrıca İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı
  Telefon numaralarını da arayıp her gün bilgilendirme bırakabiliriz.
  413 65 03 – 551 43 15 – 551 43 14

  bilgiedinme@tkgm.gov.tr

  Dilekçe metni Doç. Dr. Erol YILMAZ hocamız tarafından hazırlanmıştır.

  Sayın yetkili,

  Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nüz tarafından önce açılan, ardından iptal edilen/ geri çekilen 200 Arşiv Memuru kadrosu, işin niteliği itibariyle, üniversitelerin Bilgi ve Belge Yönetimi bölümlerinde, bu konularda dört yıl süreyle lisans öğrenimi gören; bir kısmı üzerine yüksek lisans ve doktora öğrenimine devam eden kişilere verilmelidir.

  Liyakat ve ehliyet, bir ülkenin kalkınması ve gelişmesi noktasında, başat unsurlar, temel ölçütlerdir.

  İnsanlık da, inanç sistemimiz de, çağdaş gelişmeler de bunu emreder.

  “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır” sözünden ilham ile söylenecek olursa, söz konusu 200 Arşiv Memuru kadrosu üniversitelerin Bilgi ve Belge Yönetimi bölümlerinde arşivcilik ve kütüphanecilik disiplinlerine dair eğitim-öğretim gören uzmanlara verilmelidir. Verilmelidir ki, onlar da vatan sevgisini en iyi şekilde gösterebilsinler.

  Yedi yüz yıldan fazla süredir var olan çok güçlü bir devletin, yüzlerce yıldır birikmekte olan kültürel mirası (arşiv belgeleri, salnameler vs.), ancak işin uzmanı arşivistler eliyle gelecek yüz yıllara devredilebilir.

  Bu nedenledir ki, karar verici devlet büyükleri, vatanlarını çok sevdiklerini göstermek adına, işi ehli olanlara, yani bu konuda dört yıl süreyle öğrenim gören Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü mezunlarına vermelidir.
  0  0
  • İsmail bey teşekkürler,bu metni facebook sayfanızda da yayınlarsanız harika olur.Bu siteyi ziyaret eden herkes lütfen mail yollasın
   0   0
 13. Telefon açtım alımlar konusunda herhangi bir bilgimiz yok dendi,bilmiyorum arkadaşlar bu saatten sonra ne yapılabilir kurumu sıkıştırmak lazım twitter da yeterince ses getirdiğimizi düşünüyorum.Bimer ve cimere güzel bir metin hazırlayıp topluca yollayalım bir anda yüzlerce mail illa ki dikkat çekecektir,özellikle daha önce hangi ile ne kadar arşiv uzmanı alınacağı belli olmuşken alımların rafa kaldırılmasını söyleyelim
  0  0
 14. arkadaşlar yıl sonuna kadar alım yapılacağı söylenmişti son bir kez etkinlik yapamaz mıyız o kadar uğraştık sonunu da getirelim,bir metin hazırlayıp bimer ve cimere gönderim yapılabilir.Arşivlerin gündeme geldiği şu günlerde hakkımız olan eğitimini aldığımız kadroyu elimizden kaçırmayalım
  0  0
 15. 😀 😀
  16/11/2017 tarihli başvurunuz incelenmiştir.

  27 Nisan 2004 tarihli ve 25445 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren, Bilgi Edinme Hakkı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmeliğin 18 inci maddesinin dokuzuncu fıkrası “Daha önce cevaplandığı halde aynı kişiler tarafından yapılan tekrar mahiyetindeki başvurular ile soyut ve genel nitelikteki başvurular işleme konulmaz ve durum başvuru sahibine bildirilir.” hükmüne amirdir.
  Mükerrer başvurularınızın, kamu hizmetini tıkamak, işlemez hale getirmek, gereksiz iş yükü ve yılgınlık yaratma, ve/veya talep sayısını artırarak kuruma sıkıntı vermek suretiyle talepteki ısrarcılığı vurgulamak amacı taşıdığı değerlendirilmiş olup, başvurularınızda yukarıda belirtilen Yönetmelik hükmüne riayet edilerek gerekli özenin gösterilmesi hususunda;
  Bilgilerinizi rica ederim.
  0  0
 16. sınav sonuçları açıklanmış arkadaş kurumun kendi personeline yaptığı 1 haftaya netleşir durum,burada bir kaç kişi yazmıştı telefonla görüştüklerinde yıl sonuna kadar almayı planlıyormarmış vs bakalım artık bu saatten belirli zamanlarda bakanlığa mail mi atılır telefon mu açılır bir şeyler yapıp hızlandırmalıyız
  0  0
 17. Arkadaşlar bunun kanuni hükümleri hiç tartışmaya girmeye gerek yok. Tapu kesin ve kesin bir şekilde sözleşmeli alıcak net bilgi bu. Ha kanun der ki ” sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” Ek: 22/11/2010-2010/1169. Yani kanun der ki kamu kurumunda sözleşmeli çalışan istifa ederse başka bir sözleşmeli kadro için 1 yıl geçmeden tercih yapamaz. Dava açılmış insanlar var kanun hükmünde kararnameler var. Araştırırsanız görürsünüz.
  0  0
 18. Arkadaşlar herkes nasibini yer bırakın ne yapmak istiyorsalar yapsınlar. BDDK açıklama yapmış örneğin farklı bir kurumda çalışıpta bize başvuranlar hakkında yasal işlem yapılacaktır diye. Tapu kadro açarsa böyle bir açıklama yapar. Daldan dala zıplayan zamanı elince atlayacak dal bulamaz. Bırakın atlasınlar vicdanı rahat olmayan insanlar 😉
  0  0
 19. Ne zaman açıklanacak arşiv görevde yükselme sonuçları acaba. Ve Arşivci alım ilanı görevde yükselme sonucundan sonra yılbaşına kadar yayınlanır mı acaba
  0  0
  • Yani bi düşün bakalım biz bunu nerden bilebiliriz?
   0   0
  • Önceki yıllarda görevde yükselme sonuçlarına göre bu sınav sonuçları da ne zaman açıklanacak tahmin edilebilir. 2017 memur alımı sayısı açıklandı o sayı doldurulacak bu ay içerisinde acaba arşivci alımı 2017 bütçesiyle mi olacak bu da bilinebilir ya d yorum getirilebilir
   0   0
  • Sen yapar mısın bu yorumu?
   0   0
 20. Bimerden gelen cevap :
  Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü mezunlarına atama kontenjanı ayrılması yönünde talebiniz değerlendirilmek üzere not edilmiştir.
  Bilgilerinizi rica ederim.

  İnşallah en kısa sürede ilana çıkar ve bu kadar uğraşıp emek veren insanlar atanır.
  0  0
 21. Arkadaşlar tapuya alınacak 200 arşiv uzmanı tapudaki görevde yükselme sınavından sonra belli olacaktı. Dün itibariyle görevde yükselmelere yapılan itiraz değerlendirildi ve sonuçlandırıldı 1 hafta içerisinde bu alım için büyük ihtimal ilana çıkılır. Son 2 haftadır kendimizden haberdar ettirdik asıl iş bu hafta ne kadar sesimizi çıkaracağımız bazıları hala suskun yapmayın arkadaşlar sesimizi koşmayalım var gücümüzle çalışalım:
  0  0
  • Twitter’dan yazmaya devam edelim o zaman. Yıl sonuna kadar durmak yok arkadaşlar. Bu alım için çabalamak, oturup tekrar KPSS çalışıp yüksek not almaktan çok daha kolay. Düşünsenize bir sabah uyanıyorsunuz ve devlet memurusunuz… 🙂
   0   0
  • çok iyimsersiniz valla en az 2-3 ay bekleriz bakın görün
   0   0
 22. umutedenbirisi

  Umarim biz bu kadar cabalarken atanmis oldugu halde hala gozu doymayan insanlar bu kadrolara goz dikip kadrolari yakmazlar! Sukretmeyi bilin ve diger meslektaslariniza da bu atanma duygusunu yasamaktan mahrum etmeyin!
  0  0
  • Siz kim oluyorsunuz da milletin elinde değerlendirme hakkı bulunan puanı olan kişilere vicdan muhasebesi yaptırtma hakkını kendinizde buluyorsunuz? Sesinizi çıkaracağınız Kişiler meslektaşlarınız değil , kadro açmayanlar bilmem anlatabildim mi? Yoksa diğeri daha mı kolay ne dersin ? Evet dediğini duyar gibiyim
   0   0
  • bu kişi kesin sözleşmeli olarak kütüphaneci olmuş ama gözü başka yerlerde olanlardan biridir,bak güzel arkadaşım üstteki mesajda anlatılmak istenen başvurup kadro yakanlara,bak en yakın zamanda tbmm arşivci alımında mülakata kalanların neredeyse hepsi daha önceki alımlarda bir yerlere yerleşenler ama ne hikmetse çalışmayı istemiyorlar ki başka kurumlara başvuruyorlar.Madem öyle neden tercih edip diğer insanların önüne geçiyorsunuz boşta bekleyen yüzlerce insan var.

   Sende haklısın ah şu alımların hepsi kadrolu olsaydı o zaman görürdüm ben sizi ne de olsa sözleşmeli puan yanmıyor oradan oraya atlayıp duruyorsunuz
   0   0
  • desene yine başka kurumlarda çalışanların bir kısmı bu alım çıkarsa başvuracak en çok zoruma gidende 6-7 aydır belki daha fazla işin var çalışıyorsun maaşın yatıyor bizler burada aylardır çırpınıyoruz etkinlik yapıyoruz sesimizi duyurmaya çalışıyoruz ilan çıkınca hoop gelip başvuruyorlar,valla kurum işi olanları almaz inşallah mülakatta buna dikkat ederler illa ki
   0   0
  • @Kütüphane kardeşim hangi kurumda çalıştığını bilmiyorum ama şuan çalıştığın kurumda görev yapmak istemiyordun o zaman niye basvurup bir kadroyu yaktın. Tamam anladık puanın var kullanmak istiyorsun buna birsey diyen yok. Merak ettim biz bir hafta boyunca twitterda etkinlik yaptık katıldınız mı ?
   0   0
  • umutedenbirisi

   @Kütüphane kadro yakanlardan ya da yakmayi dusunenelerden biri de sizsiniz demek ki. Sizinde gucunuz atanmaya calisan cabalayan meslektaslariniza yetiyor gorulen o. Hic kimseye vicdan muhasebesi yaptirmiyorum. Zaten biraz vicdan sahibi olsaniz meslektaslariniz icin cabalarsiniz. Atanan bircok arkadasim su an biz atanamayan arkadaslar icin twitterda etkinlige katiliyor. Konusmalariniza ve uslubunuza bakilirsa sizde o da yok. Ne desem bos zaten siz ve sizin gibi dusunenlere. Hayatta basarilar.
   0   0
Göster
Gizle