200 arşiv uzmanı kadrosuna ne oldu?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı geçen yıl yaptığı açıklamada, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne 1500 personel alınacağını duyurmuştu. 2016 yılı Aralık ayına gelinmiş olmasına rağmen bir gelişme olmayınca “Hani tapuya 1500 sözleşmeli personel alınacaktı?” başlıklı bir haber yapmıştık.

Bu haber sonrasında tarafımıza iletilen bilgilerde, Maliye Bakanlığının onayı sonrasında alım sürecinin başlatılacağı belirtilmişti.

17 Mayıs 2017 tarihinde ise Maliye Bakanlığı, 1500 kişilik alımı onayladı.

Maliye Bakanlığının resmi yazılarına aşağıda yer verilmiştir.

Ancak, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü 1500 personel almak yerine, 1300 kişilik personel alım ilanına çıktı. Onay metninde yer alan 200 arşiv uzmanı ise alınmadı.

Arşiv uzmanı olmayı bekleyen adaylar, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüm neden alımı iptal ettiğini ve ilerleyen dönemde bir gelişme olup olmayacağını merak ediyor.

Kaynak

 

Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Son Yorumlar

  1. Bu konuda bizleri bilgilendirecek ve olayın takibi olacak merci Türk Arşivciler Derneği’ dir. Alancak kendilerinden ses çıkmamaktadır. Talep ve öneri şeklinde bir yazıya verilen cevabı paylaşarak olayın takipçisi olacaklarını söylemişlerdir. Ancak böyle önemli bir derneğin, gerekli kişilerle görüşme yapması ve açıklayıcı cevap alması gerekmektedir. Derneğin arşivcilere sahip çıkmasındaki en önemli görev budur. Arşivci istihdamı ve BBY mezunlarının arşivci olarak kabul görmesi çalışmalarından daha önemli ne gibi çalışma yürütüyor olabilirler?
    0    0
  2. Gerçekten anlam vermek çok güç. Elinize 200 kadro verilmiş onaylanmış ama kimse çıkıpta bu konuda bastırmıyor. Neden cevap yok. Sonra neden tkdye, arşivciler derneğine laf ediyorsun oluyor. Bizler bir yere kadar bilgi alabiliyoruz ama bu mesleğin önde gelenleri bu durumu çözünme kavuşturabilirdi. Neden kimse bir sey yapmıyor herkesin işi bitti galiba.
    0    0