Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Son Yorumlar

  1. Bu konuda bizleri bilgilendirecek ve olayın takibi olacak merci Türk Arşivciler Derneği’ dir. Alancak kendilerinden ses çıkmamaktadır. Talep ve öneri şeklinde bir yazıya verilen cevabı paylaşarak olayın takipçisi olacaklarını söylemişlerdir. Ancak böyle önemli bir derneğin, gerekli kişilerle görüşme yapması ve açıklayıcı cevap alması gerekmektedir. Derneğin arşivcilere sahip çıkmasındaki en önemli görev budur. Arşivci istihdamı ve BBY mezunlarının arşivci olarak kabul görmesi çalışmalarından daha önemli ne gibi çalışma yürütüyor olabilirler?
    0    0
  2. Gerçekten anlam vermek çok güç. Elinize 200 kadro verilmiş onaylanmış ama kimse çıkıpta bu konuda bastırmıyor. Neden cevap yok. Sonra neden tkdye, arşivciler derneğine laf ediyorsun oluyor. Bizler bir yere kadar bilgi alabiliyoruz ama bu mesleğin önde gelenleri bu durumu çözünme kavuşturabilirdi. Neden kimse bir sey yapmıyor herkesin işi bitti galiba.
    0    0