Müdür, köy köy dolaşıp kitap dağıtıyor

Gaziantep’ten 10 ay önce Hakkari’ye atanan İl Halk Kütüphanesi Müdürü Yüksel Polat, Gezici Halk Kütüphanesi aracıyla köy köy dolaşıp çocuklara kitap dağıtıyor. Bugüne kadar hiç kitap okumayan çocuklara okuma alışkanlığı kazandırıldığını belirten Polat, başlattıkları kampanyada Hakkari’deki çocuk ve yetişkinlere şu ana kadar 4 bin kitap dağıttıklarını söyledi, şu ana kadar gezici kütüphane ile dolaştığı köylerde başta çocuklar olmak üzere yaklaşık 4 bin kişiye hikaye, roman ve 15 Temmuz darbesi ile ilgili çeşitli dergiler dağıttı.

Hakkari’nin kırsal kesimdeki çocukların kitap okumaları için çalıştıklarını, kullandıkları bu yöntemin de oldukça etkili olduğunu söyledi. Gezici Halk Kütüphanesi Aracı ile kent merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Kırıkdağ Köyü’ne de gelen Müdür Polat, öncelikle aracın çevresini saran çocuklara beraberinde getirdiği kek ve kalemleri dağıtıyor. Ardından da okumanın önemini anlatıp, hem yetişkinlere, hem de çocuklara hikaye, roman ve çeşitli kitaplar dağıtıyor.

Kaynak

Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle