Milli Savunma Bakanlığı’nın Arşiv Memuru Alımları Bekleniyor

kpsscafe adlı internet sitesinde yayınlanan habere göre, Milli Savunma Bakanlığı’nın Arşiv Memuru alımı yapacağı belirtiliyor. Haber detayı şöyledir: “Milli Savunma Bakanlığı’nın geçtiğimiz günlerde yayımladığı videodan sonra yeni personel alımları konusunda beklentiler zirve yapmıştı. 15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıl etkinliklerinden önce Bakanlıkta bir sene içerisinde gerçekleştirilen yeniliklere ve bu yıl için istihdam planlarına yer verilen video içerisinde 2017 yılında 40 binin üzerinde yeni personel alımı yapılmasının öngörüldüğü açıklanmıştı.

Geçtiğimiz aylarda yayımlanan sivil memur alımı kısa sürede büyük ilgi görmüş ve rekor sayıda başvuru almıştı. Bilindiği gibi Fetullahçı Terör Örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle MSB’de çok sayıda personel ihraç edildi. Bu personelin yerine yeni sivil memur alımlarının yapılacağı öne sürülüyor. Bir diğer konuysa Türk Büro-Sen’in toplu sözleşme de de dile getirdiği gibi Arşiv Memuru , Bakanlığın elinde yeteri kadar arşiv memuru bulunmadığı ve bu açığın kapatılması için çalışmaların hızlandırıldığı iddia ediliyor. Yeni Bakanımız Sn. Nurettin Canikli’den personel alımları konusunda müjdeli haberler bekliyoruz.”

UMARIZ ARŞİV MEMURU KADROSU İÇİN BÖLÜMÜMÜZE YER VERİLİR!!!

Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir