Tapu’nun “Arşiv Uzmanı” alımındaki son durumu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, gayrimenkul ve buna dayalı işlemlerde çok sayıda vatandaşla irtibat halinde bulunan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM), personel ihtiyacının karşılanması, tapu ve kadastro hizmetlerinin aksamadan ve kanunların öngördüğü çerçevede yürütülebilmesi için sözleşmeli  Arşiv Uzmanı alacağını daha önceden duyurmuştu.

Fakat, malesef verilen sözler yerine getirilmemiş, Arşiv Uzmanı haricinde diğer kadrolara yerleştirme yapılmıştı. Meslektaşlarımız da o günden bugüne değin sosyal medyada mağduriyetlerini dile getirmekte, hakkımız olan Arşiv Uzmanı kadrolarına BBY mezunlarının atanmasını ve bir an önce ilana çıkılmasını talep etmektedirler.

Konuyla ilgili TKGM’e bilgi edinme yolu ile başvuru yapılmış (02/08/2017) ve aşağıdaki cevap (07/08/2017) gelmiştir:

Başvurunuz incelenmiş olup; konuya ilişkin çalışmalarımız devam etmektedir. Henüz 200 adet Arşiv Uzmanı poziyon vizesi için herhangi bir işlem yapılmamıştır.

Bu kadrolar bizim, kadrolarımıza ve atanmayı bekleyen meslektaşlarımıza sahip çıkalım, destek olalım!!!.

Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

106 Son Yorumlar

 1. Arkadaşlar unutmayın siz çoçuğunuzun üstünü örtmezseniz çocuğunuzun üstünü örten birisi çıkar. Bu 200 kişilik alıma sahip çıkmazsak çıkacak çok kişi olur. Ben 1haftadır çabalıyorum ama katılım maalesef çok az.

  Herkes nasibini yer.
  0  0
 2. Gerçekten sizler birer bilgi ve belge yönetimi mezunları mısınız? Yok osmanlıca bilen herkes başvuru yapabilirmiş, yok dijitallestirmeye kimi getirsen başına yapabilirmiş. Bir edebiyatçı veya tarih mezunu birinin muhteşem osmanlıcası falan mi olduğunu düşünüyorsunuz. Ve bir arşivde sadece osmanlıca bilmekle o arşivde çalışmaya yeterli mi olur. Bir arşivden bahsediyoruz ve bu arşivin yönetiminden. Dijitallestirme konusuna gelince de evet cihazın başına oturup belgeleri herkes tarayabilir ama dijitallestirmeyi sadece tarama olarak gören kafalara bitiyorum. Bunun bir sistem dahilinde ve belli işlem aşamaları geçirdikten sonra en son aşama olan dijitallestirme yapılır. Ve tabi bunlara bitmez dijitallestirdigin belgeyi indexlemen lazim. Ve bu konular üzerinde sadece bilgisi olan kişiler ve bu işi yapacak kişiler bilgi ve belge yönetimi mezunlarıdır. Şuan bütün tapularada da bu işlemleri ve daha fazlasını yapılmak üzere bekleniyor. Mesleğinizi bu kadar baside almayın lütfen. Bizlerin yaptığını sadece bizler yapabiliriz bir başkaları değil. Evet osmanlıca okutmanlarda ihtiyaç vardır muhakkak ama şuan ki durum ve onlar içinde önemli olan şey bir arşivin yönetimi. Burda bize verilen kadroları istemekten çok galiba once mesleğine sahip çık bilinci oluşturulmali. Gerçekten üzücü yurtdışında ilk 5 meslek arasında hatta doktorluk mesleginden daha önemli bir meslek. Bilgi profesyoneli olduğunuzu unutmayın. Teşekkürler.
  0  0
  • Sizi tebrik etmek istiyorum herkes sizin bilincinizde olmalı , yazdığınız her kelimeye katılıyorum. Söylenmesi gereken herşeyi söylemişsiniz ama gene de bölümü kötüleyenler , aşağılayanlar olacaktır..
   0   0
  • @bbybiz;

   zaten bolume 10 15 mat turkce ve diğerlerinden (lafın gelisi soyledım)net yapsan gırıosn o kdr dusuk puanlı yani.

   hiç meraklanmayın bu tip dijitalleştirme projelerinde çalışan arkadaslarım var gerek bbyden gerekse tarihten, edebiyattan hatta ilahiyattan. Proje başlamadan indexlemeyi de öğretiyorlar, dijitalleştirmeyi de.(İnanmazsanız sorun bir bilene). burada bana kızacağınıza gidin firmalara söyleyin almasınlar madem diğer alanlardan. Dijitalleştirmenin salt tarama olmadığını biliyorum elbette. hem üstveri oluşturma hem dijitalleştirmeyi ögrenmeyi herhangi bir lisans mezunu yapabilir diyorum. bunlar “YAPSIN” demiyorum. Öyle ahım şahım bir beceri dii. Kızacak yer arıyorsunuz ya 😀

   kamu kurumlarının dijitalleştirme projelerinde genelde bby mezunlarını istihdam etmekle beraber; işletme, sağlık yönetimi, tarih, türkçe öğretmenliği, ilahiyat vb. alanlardan da personel olduğunu görürsün. Sadece biraz araştırmanız yeterli. Bilen arkadaslarınıza sorun isterseniz.

   Gelelim yurtdışında bölümün değerine: Hiç şüphesiz her türlü profesyonel mesleğin doğumu batı medeniyetidir. O yüzden her meslek değerlidir orada. Ama ilk 5 meslek, doktorluktan önemli derseniz eger bunu ispatlamanız gerekir. Öyle olmadığını Amerika Birleşik Devletlerinden bir kaç örnekle açıklayayım:

   https://www.forbes.com/pictures/587503784bbe6f1f20ea9ff8/20-podiatrist/#6ed37ed61ea7

   bu linkte en iyi 20 meslek sıralanmış. İçerisinde vergi bölümü bile var. Ama bilgi profesyoneli yok. Haa derseniz ki bilgisayar mühendisliği yazılım falan onlar var tabi ki.

   yurtdışında ilk 5 meslek arasında hatta doktorluktan daha onemli cümlesi tamamen sallamasyon ve cahilce kurulmuş bir cümledir. İspatı:

   https://www.workitdaily.com/highest-paying-careers-librarian/

   Bu linke göre ABD’de en fazla kazanan kütüphaneci (veya bby mezunu diyelim) yılda 80 bin dolar alıyor. O da Kongre Kütüphanesinde çalışırsa. Forbes’in yayınladığı listeye göre (ilk link) en son sıradaki bir ayak hastalıkları uzmanı (podiatrist) yılda 160 bin dolar alıyor. ki bu forbes’in yayınladıgı listenin en sonuncu meslegi bi de. Kaldı ki bilgi profesyoneli listede bile yok.

   https://money.usnews.com/careers/best-jobs/rankings/the-100-best-jobs

   en iyi 100 iş arasında bile bilgi ve belge yönetimi ile alakalı en ufak bir iş bile yok.

   https://www.forbes.com/pictures/fjle45gfkg/no-3-worst-masters-degree-for-jobs-library-information-science/#248e2c3a6094

   Bu linkte de (Yine Forbes’e göre) kütüphane&bilgi bilim alanında yüksek lisans mezunlarının, öngörülen istihdam artışı sadece yüzde 7. Ve listeye en kötü alanlar sıralamasında 3. olarak görünüyor.

   https://www.forbes.com/sites/kathryndill/2016/08/12/the-best-and-worst-masters-degrees-for-jobs-in-2016/#1aad85077435

   Bu linkte de aynı konuya ait daha geniş bir liste var.

   Yani ABD’yi baz aldıgımızda bir kardiyolog yılda yakşalık 300bin dolardan fazla kazanırken en etkin kütüphaneci yılda 80 bin dolar kazanabiliyor.

   http://fortune.com/2016/03/21/best-worst-graduate-degrees-jobs-2016/

   yine bu linkte de İşlerde En Kötü 15 Lisansüstü Derecesi listesinde 9. sırayı almış.

   Yani yüksek lisansı bitirseniz bile bu alanda ABD’de bir çok listede en kötü alanlar sıralamasında.

   Kendinizi bilgi profesyoneli olarak tanımlıyor ama sallamasyon ve temelsiz bilgilerle (daha dogrusu kulaktan dolma bilgiler ile) burada doktorluktan daha önemli meslek diyorsunuz. Nasıl bilgi profesyonelisiniz ki araştırmadan değerlendirmeden böyle bir bilgi paylaşıyorsunuz?

   Lütfen iddianızı kanıtlayıcı veriler sunun madem.
   0   0
 3. @zeynep;

  bölümü kimse kötülemiyor da, iş olanaklarının azlığından ve bölümle ilgili üst düzey kişilerin ve yönetimin yeteri kadar bölümü önemsememesinden kaynaklanıyor eleştiriler. adam gibi sürekli bir iş sirkülasyonu olsa kimsenin ses çıkmaz. gerek akademik gerek kariyer meslek grubu olsun tek tük ilanlar çıkıyor. gerçekten sinir bozucu.

  tapu kadastro bildiğiniz üzere baya bi personel almıştı bby’den 2009’dan sonra yanılmıyorsam. kpss listelerinde sürekli tapuyu görüyorduk. ama ciddi bir oranda arşiv memurları arasında yatay geçiş talebi veya istifa oldugu için bölümden almamaya başladılar son bir kaç yıldır.

  tamamen tapu yönetiminin insiyatifi ile alakalı bir durum.

  bu ilan özeline gelirsek; söz verildiği gibi 200 uzmanı bby’den almıcaklarına eminim nerdeyse. Neden diye sorucaksınız sımdı: açıklayayım; gerek tapunun ön yargısı gerekse fırsat eşitliği babında osmanlıca, arapça vb dersler görüp de tarih, edebiyat, ilahiyat vb. bölümlerden de bir alım yapıcaklardır bby ile. elbette hiç hoş bir durum diil ama tapunun yönetimi karar veriyor buna. 200 uzmandan hepsi bby’den alınmayacak gibi duruyor bu 1. ikincisi; eski tapu arşivlerini ii okuyabilecek bir personel isteği kurumun pek tabi ki doğal bir hakkı. bby öyle teknik uzmanlık gerektiren bir bölüm diil.

  örneğin; osmanlıca bilen bir edebiyat veya tarih mezununu arşiv uzmanı olarak aldılar. 1 hafta veya 2 hafta bir eğitime tabi tutup ardından dijitalleştirme (veya artık her neyse) vb. işlemlerde bu elemanı kullanabilirler. Bizim bölümde dogru düzgün teknik bir bilgi içeriği yok maalesef. Kendimizi kandırmayalım. Demek istiyorum ki bölüm harici mezunlara 1 2 hafta eğitim ver dijitalleştirmeyi ögrenir.

  elbette cimer bimer e yazı yazıyoruz fakat bu ugraslar bosuna çünkü dikkate almayacaklardır. bunu ilan açıldığında görebilirsiniz. bilgi edinmeden alınan cevaplar zaten sallamasyon oluyor.

  kusura bakmayın fakat biraz gerçekleri konuşuruyorum. yine kızan çıkıcak ama bu yoruma.
  0  0
 4. Bence bölümü kötülemek yerine elimizden geleni yapsak daha hayırlı olur. Hergün bimer ve cimere yazıyorum siz de yapsanız çok iyi olur bizim bölümden 1 kişi bile girse o 200 kişilik kadroya bizim de önümüz açılır.
  0  0
 5. 70 leri atayip 78 79 lari acikta birakan komisyona, bakanliga, kygm ye, sisteme bu işe her kim öncülük ettiyse hiç birisine hakkımı helal etmiyorum. Ahirette ellerim yakalarinda olacak.
  0  0
 6. Kral benim. Doğruları konuştuğum için engelleseniz
  Başarılı olamayacaksınız..

  @arşivci sana verecek cevabım var ama enerjimi seninle uğraşarak harcamayacağım.

  Bimer ve Cimeri unutmayın . Twitter’dan Hakan Çelik’e twit atın cumartesi çevre bakanı programına katılacak.

  Haydi rastgele..
  0  0
  • Hakaretvari konuşmaya devam ederseniz mesajınız tabii ki onaylanmaz. Üslup konusuna özen göstermeyen mesajlar ve mesaj sahipleri onaylanmıyor. “Doğruları konuştuğum için engellendim” vs. gibi kahve ağzıyla tartışma yapacaksak hiç yormayalım birbirimizi.

   Üsluplu bir şekilde ortak bir çalışma yürütülürse tabii ki destekliyoruz ama bu şekilde hakaretvari mesajlarla yol alınmaz.
   0   0
 7. Kultur memur sen in tekliflerinden hicbiri kabul edilmemisken meslegin gelecegi parlak deil maalesef.sendika guzel taleplerde bulunmus ama takan yok. http://www.kulturmemursen.org.tr/guncel-haberler/memur-sen-toplu-sozlesme-tekliflerini-acikladi-2308.html
  0  0
 8. @caglar

  cevap verilmeye deger seyler yazılıp yazılmadıgına karar veren sen mısın? e madem öyle; yazma o zaman hocam. niye kendini sıkıntı strese sokuyorsun ki?
  0  0
 9. Arkadaşlar bimer ve cimer unutmuyoruz bayrama kadar.

  Çevre ve şehircilik bakanı cumartesi günü Hakan Çelik e katılacak Twitter’dan Hakan Çelik e bugünden itibaren bol bol twit atalım alımı sorsun.

  Twitterdan Tapu kadastro sayfasına twit atalım dikkate alıyorlar.

  Kaymağı yemek için yoğurt yapmak lazım
  0  0
 10. Benim bir sorum var. Burada kaç kişi okuduğu okulda, Osmanlıca Paleografyası, Arapça ve Farsça aldı? Kadro çıksa ne olur? Sırf bunları bilmiyorsunuz diyerek bile sizi eleyebilirler. Sonuçta BBY mezunuysan hadi gel şeklinde bir alım yapmayacaklar. O yüzden fazla kasmayın kendinizi. Liyakat konusuna gelecek olursak: Türkiyede 1000’i aşkın halk kütüphanesi olmasına rağmen, bu kadar BBY mezunu açıktaysa bu ülkede liyakat geçerli değil demektir. Okuduğunuz okulların kütüphanelerinde çalışanlara gidin sorun bakalım, kaç tanesi BBY mezunu ? Yakın zamanda kütüphaneler belediyelere devredilecek. Artık bir rüyadan uyanmanın vakti geldi. Bölümümüz günümüz şartlarını yerine getirebilmek için yeterli değil. Bütün kurumlarda dijitalleştirme çalışmaları yapılıyor. Arşivler dijital ortama aktarılıyor. Bu sistemlerin kontrolünü sağlayabilmek için bilişim ve yazılım bilmek gerek. Bu konu da bölümler ve bizler kendimizi geliştirmezsek, kadro için daha çok bağırırız.
  0  0
  • Sirf bu tarz yorumlardan dolayi sosyal medya kullanmaktan da, buraya cevap yazmaktan da nefret ediyorum.
   Ikidir yaziyordum ama tekrar kendi inime donecem. Bb

   Gule gule arkadaslar.
   0   0
  • @yeni mezun;

   bir bakıma haklısın. isteseler 200 kadroyu tek seferde verirlerdi bby ye fakat burada farklı bir olay var bana göre. ek sartları yenıden duuzenleyıp tekrar ılana cıkacaklar ama bu sefer bby yanında dıger bolumler de olucak.

   @caglar;

   kontra yorumlardan nıye rahatsız oluyorsunuz kı?
   0   0
  • Cevap verilmeye deger seyler yazmiyorsunuz.
   Daha da yazmayacagim. Bb
   0   0
  • @@@Çağlar,

   Bu nasıl bir yaklaşım ben anlam veremedim şahsen. Yeni Mezun isimli arkadaş gayet güzel bir şekilde düşüncelerini aktarmış ama verdiğiniz tepki pek bir garip. Ne istiyorsunuz onu anlamadım ki? Herkes sizin gibi mi düşünsün? Öğretim görevlilerin hepsine şimdi e-posta geçip “otonom öğrenci” yetiştirin baskısı kuralım mesela? Herkes tek tip düşünsün, herkes aynı yolu izlesin, herkes aynı yemeği yesin, herkes aynı beceriye sahip olsun, kimse kimseyi eleştirmesin falan filan.

   Biraz eleştiriye açık olun. Bu şekilde kendinizi geliştirmeniz mümkün değil. Gayet güzel bir konuya değinmiş arkadaş dijitalleştirme konusundan söz etmiş. Bir açın okuduğunuz bölümün ders programını gözden geçirin kaç dijitalleştirme dersi var, kaç tanesi teorik, kaç tanesi uygulamaya yönelik bunları bir analiz edin. Kolaya kaçıp “daha da yazmam” demek çok basit bir şey. Buraya kadar sorumluluk alıp sonunda “benden bu kadar” diyecekseniz niye gelip buraya insanları bir şeyler yapmaya teşvik ediyorsunuz?

   Hakikaten anlamıyorum sizleri bazen… Ya sıkıntı bende ya da rahatsızlık duyduğunuz farklı şeyler var ama söyleme cesareti gösteremiyorsunuz. Emin değilim.
   0   0
  • kaan sanırım sende öğretim görevlisi olmak istiyordun şimdiden ortama ayak uydurmuşsun kardeşim senin bişey yapmana gerek yok çekil kenara ileride öğretim görevlisi olunca öğrencileri pohpohlarsın bölüm konusunda mesleki sıkıntılar ortaya çıkınca kenara çekilir aldığın maaşa bakarsın
   0   0
  • @hakan

   yani hakikaten en ufak bir eleştiriyi kabul etmiyorsunuz, hemen bir savunma pozisyonu falan..

   ne güzel açıklamış işte, niye illa kutuplaşmak istiyorsunuz?
   0   0
  • biz bu bölümü okurken hayal satıldı bundan sonra da bu işler devam edecek ne yazık ki,böyle bir zihniyet olabilir mi ? sadece biz mezunlar atamaya bekleyen işsizler mi bişeylerin peşinde koşacağız nerede zorla seminere götüren hocalar,nerede gelip afilli konuşmalar yapan profesörler

   200 sözleşmeli alınıp ağızlara bir parmak bal çalındı herkes sus pus kendini kurtaran kurtardı,kimi hakkıyla kimi haksızca girdi.Yeni kazanan burayı okuyan arkadaşlar varsa bakın bu camia kadar birbirini düşünmeyen başka bir meslek kolu yoktur.Okul hayatınız boyunca sizi kandıran hocaların laflarına inanmayın iş yok atama yok
   0   0
  • @hakan,

   Bence o kadar emin olmamalısın. 2013 mezunuyum ben ve hala işsizim. Neden biliyor musun? Söylediğinin tam tersini yaptığım için. Ortama ayak uydurmayı tercih etmediğimden kimse beni yanında istemedi. Öğretim görevliliğini oturduğum yerden para kazanmak için değil bu bölümün daha iyi olmasını sağlamak için istiyorum. Bunun için geleceğe yönelik bir tez konusu seçip yoluma devam etmeye çalıştım.

   Peşin hükümlü olmayın, çaresiz kaldığınız durumlarda etrafa sataşmaktan vazgeçin. Yapılacak çok şey var ama siz bu şekilde insanlara saldırırsanız kimseyi bir arada tutamazsınız. Amacınız bir arada olup bir şeyleri değiştirmek mi? Yoksa bir şeyleri değiştiriyormuş gibi görünüp kendinize fayda sağlamak mı? Seçiminizi sağlıklı yapmalısınız.

   Bu arada, bu bölümün fişini çeken atamalar, efektif öğretim programları, yapılan etkinlikler, derneklerin faaliyetleri falan değil. Arşivcilik ve kütüphanecilik branşlarını bir araya getirip melez bir bölüm oluşturulmasına kim neden olup onay verdiyse bu bölümün fişini çekenler onlar. Bu bölümden İsviçre çakısı yapmak istemişler ama evdeki hesap çarşıya uymamış. Neden? Teknolojik gelişmeler ve ilerleme hızı hesaba katılmamış da o yüzden.
   0   0
 11. Arkadaşlar çevreye şehircilik bakanı Mehmet Özhaseki cumartesi günü sabah saat 10:00 da Hakan Çelik programına katılacak Twitter kullananlar Hakan Çelik e twit atsınlar 200 arşiv uzmanı alımını bby vermeleri için. Ben tek başıma mücadele Edemem hergün tapu kadastroya ve İlgili yerler en az 10 ar tane twit atıyorum ama yetmez sizlerde atın Hakan Çelik’e cuma akşamına kadar herkes hergün en az 10 ar twit atsa binlerce twit olur. Neden destek vermemekte ısrar ediyorsunuz anlamıyorum içinizde Hasetten dolayı destek vermeyenler var bunun bilincindeyim fakat geri kalanın anacı nedir ? Neden işsiz bir şekide evde oturuyorsunuz ?Facebook instagrama girip bilinçsiz r şekilde hayat yaşayacağınıza bimer ve cimere başvuru yapın çok zor değil günde 1 tane atacaksınız . Tapu kadastroyu arayın baskı yapın. Lütfen koyun gibi amaçsız yaşamayın tek smacınız mideniz olmasın. Ananız babanız utanır sizin gibi uğraşmayan evlatlardan
  0  0
  • “Facebook instagrama girip bilinçsiz r şekilde hayat yaşayacağınıza bimer ve cimere başvuru yapın çok zor değil günde 1 tane atacaksınız . Tapu kadastroyu arayın baskı yapın. Lütfen koyun gibi amaçsız yaşamayın tek smacınız mideniz olmasın. Ananız babanız utanır sizin gibi uğraşmayan evlatlardan”

   10 yasındakı cocuk boyle kurmaz ya. zorlana elestırı yaptırıyorsun burada. bır olguya ınsanlar destek vermıyor dıye asagılamak zorunda mısın? sana mı soracak mıllet nasıl yasayacagını?
   0   0
 12. Tapu ve Kadastro Insan Kaynaklari ile gorustum. Emlak ve Emlak Yonetimi bolumu 1300 kisilik merkezi yerlestirme ile alinmis. Bu bolum kesin olmamakla birlikte elenmis bulunuyor simdilik. Bana soylenen bir diger sey ise alimin BBY mezunlarindan olacagi. Bununla ilgili ikinci durum ise alim sarti olarak Osmanlica bilgisi olan Tarih, Edebiyat gibi diger bolumleri de eklemeleri.
  Bizim hakkimiz oldugunu israrla dile getirdim.
  200 kisilik alimin vizesi Maliye Bakanligi tarafindan verilmis ancak alimin ne zaman ve ne sekildet yapilacagi henuz belirlenmemis diye de eklediler.
  Biz kamuoyu olusturmaya devam edelim sosyal medya, BIMER ve CIMER uzerinden. Kesinlikle olumlu etkisi olacaktir. Sessiz kalmayin arkadaslar. 200 ciddi bir sayi.
  0  0
  • hocam bu konuda bizi kimse dinlemez,arşivci ünvanı bizimdir osmanlıca bilgisi o da bizde var sırf osmanlıca dersi görüyor diye edebiyat,tarih mezunlarını da alım dahil ederlerse o zaman bölümü kapatın gitsin,Bu konuda bizlik bir durum yok arşivcilder derneği meslek büyükleri olaya dahil olmalıdır.Olmuyorlar ise de onların ayıbıdır bir daha orada burada seminer verip çıkıp konuşmasınlar daha haklarımıza sahip çıkamıyorlar
   0   0
  • Sevgili dostum bilgiler için teşekkürler. Ancak tarih fars dili turk dili sizi cok korkutmasin
   zira bu alim 2016 kpss ile yapilacak. onlar ogretmenlik icin hazirlaniyorlar ve her yil giriyorlar. 2017 kpss ye de girmislerdir. dolayisiyla bizim onumuze gececek cok kisi olmayacaktir. ama. tabi hiç olmasa daha iyi.
   0   0
  • Bilmiyorum ki. Sonucta kalabaliktir diger bolumlerde ve girmislerdir illa ki 2016 KPSS’ye. Birazdan osym’den tarih vb.Osmanlica derslerini alan bolumleri de dahil edip siralama bakicam. Bakalim neymis durum.
   Uyanin arkadaslar. Devlet kapisina girmek artik cok zorlasmisken bu firsati kacirmak akillica olmaz.
   0   0
  • Ve baktim siralamama, 2000 küsür.
   Bu kadroyu sadece bize vermezlerse cok da bir anlam ifade etmeyecek gibi bizim bolum adina.
   0   0
  • @Çağlar hadi ya o kadar yuksek mi 🙂 normal puaniniz nedir hocam?
   0   0
 13. Arkadaşlar Twitter’dan

  Soner Can Tufanoğlu

  Mehmet Özhaseki

  Tapu kadastroya ya

  Twit atalım.

  Bimer ve cimere başvuruyu unutmayalım. Hala bu yazılanları okuyup başvurmayan ahmak kitlesi var. Katılan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum . Twitter’da onlarla iletişimdeyim
  0  0
  • bimere ve cimere yazı yazdım bence herkes destek olsun herkes bimere ve cimere başvursun hakkımızı arayalım.. twitterdan da destek verin
   0   0
  • Zeynep hanım ilginiz için teşekkürler grupta o kadar boş beleş insan varki ben artık bir şey demek istemiyorum geliyor umutlu bir şekilde buradaki yazıları okuyor sonra telefonu kapatıp televizyonu izliyor. Bu tür insanlar bu hayatta hiçbir şeyi hak etmiyor. Kendi bölümü için çalışmayan bir insan olabilir mi ya ..
   0   0
  • yavv tamam cabanı anlıyoruz. yardım da edıyoruz. ama elestırının dozunu hep yuksek tutuyorsun. nedir bu ya? nıye hakaret edıyorsun mıllete? “ahmak” denır mı ya!! yasın kac senın? az duzgun cumle kurar mısın?

   sen ıstedıgın kdr urasırsın sonra torpilliler gelir kapar elındekı kadronu.

   “Bu tür insanlar bu hayatta hiçbir şeyi hak etmiyor” sen mı karar verıyorsun buna? azcık efektif dusun. ne zmandır burada hakaretvari kelımelerle ınsanları asagılıyorsun.

   ayıptır hocam.
   0   0
 14. Herkes destek versin. ilan çıktıktan sonra buraya gelen çok olur önemli olan şimdi o kadrolari almak
  0  0
 15. Arkadaşlar an itibari ile dün görüşme yaptığım arşivi daire başkanı zeynel bey de Twitter’dan bize desteğini sunmuş ne kadar mert bir insan olduğunu göstermiştir.

  Hala içinizde destek vermeyenler kendinizden utanın. Bu yazılanları okuyup Uğraşmayan ve uğraşmayacak olanlara Allah hiçbir şekilde nasip etmesin bu işi..
  0  0
  • Gordum tweetlerini. Sesimiz tam da istedigimiz kisiler tarafindan duyuluyor. Destek verin arkadaslar.
   0   0
 16. Güzel bir kıvılcım yakaladık desteğe devam.
  0  0
  • Bu kıvılcımı bayrama kadar Twitter’da gündem olarak taçlandırmamız lazım. Site yönetiminin sesi soluğu çıkmıyor. onlarda biraz aktif olsalar iş dahada büyüyecek.
   0   0
  • Ad-Soyad ve Cep telefonu numaranızı ismail.krc@gmail.com adresine gönderin. WhatsApp üzerinden iletişimde olduğumuz bir grup var, oraya ekleyeyim. Bu grupta organize bir şekilde çalışma yapılacaktır. Ayrıca aşağıdaki formu da doldurmanız ve katılmak istediğiniz grup olarak KPSS 2018 seçmeniz gerekmektedir. BBY WhatsApp Grupları
   0   0
 17. Arkadaşlar tapu kadastro arşivde yetkili olan yener Karataş dahi bu gruptaki çoğu insanda daha çok destek veriyor. 30 dakika önce bby bölümüyle alakalı bir paylaşım yaptı
  0  0
  • Ben sosyal medya kullanmadigim icin bakamiyorum. Tam olarak kim ne yazdi acaba?
   0   0
 18. Ben böyle bir metin yazdım BİMER ve CİMER’e.

  T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro
  Genel Müdürlüğü 200ü Arşivci olmak üzere 1500 personel alımı yapacağını duyurmuştur. Ancak 1300 kişilik personel merkezi sistemle yerleştirilirken, 200 kişilik Arşivci alımı yapılmamıştır ve Kurum tarafından bu alımların yapılıp yapılmayacağı ile ilgili herhangi bir kamuoyu bilgilendirilmesi söz konusu olmamıştır. Bununla birlikte Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde arşivcilik eğitimi veren tek bölüm Bilgi ve Belge Yönetimi iken, 200 kişilik Arşivci alımı çok alakasız şekilde Emlak ve Emlak Yönetimi bölümünden alınacağı Kurum tarafından duyurulmuştur. Emlak ve Emlak Yönetimi bölümü derslerinin arşivcilik ile ilgili herhangi bir ilgisi yoktur. 200 kişilik Arşivci alımı bu eğitimi 4 yıl boyunca alan Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü mezunlarının hakkıdır. Bu alımın gidişatına yönelik bilgi verilmesini ve sadece Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden alım yapılmasını saygılarımla arz ederim.
  0  0
  • Harika bir yazı olmuş. Tüm arkadaşlarım bu metni veya kendi yorumuyla bu metne benzer bir yazı yazıp lütfen bimer ve cimere yollasın. Ayrıca TBMM nin sitesine girdiğimiz zaman bilgi edinme hakkı butonu var orayada yazıp bilgi isteyebiliriz.

   Bayrama kadar hergün yazalım. Farkındalık yaratalım.

   Twitter Soner Can Tufanoğılu na twit atalım .
   0   0
  • elinize sağlık. diğer arkadaslar sizde bir el atin. onergeyi bekliyoruz 🙂
   0   0
  • Sağolasın kardeş. Elimizden geleni yapalım da hiç olmazsa olmayımca elimizden geleni yaptık da olmadı, kısmet degilmis deriz. Herkesin hakkin da hayirlisi. Benden bu kadar.
   Hadi eyvallah.
   0   0
  • inanin bimere mesaj yazmak 3 dk nizi almiyor. hazir metin kopyala yapıştır atin lutfen.Bakin bu alim da giderse daha bizim bolum biter. bu alimla tekrar arsiv kadrosu vize gececek. rica ediyorum. kaymak yemeden once yogurdu yapmak lazim.
   0   0
 19. Arkadaşlar an itibari ile bir vekilimize durumu anlattım ve soru önergesi oluşturulacak. Vekilin ismini vermek istemiyorum siyaset olmasın diye. Soru önergesi hazırlanınca vekili öğrenirsiniz.

  Rica ediyorum bayrama kadar şu dediğim olayı yapın bimer ve cimere yazın. Zor bir olay değil. Uğraşıyorum en azından şu emeğim için çalışın.
  0  0
 20. söz konusu metni bimet ve cimere yolladim. baska yapılabilecek bir şey var mi?
  0  0
  • Kardeşim tek bugün değil bayrama kadar yazıp gönderelim dikkate aldığın için teşekkür ediyorum. Hala bu yazdıklarımı okuyup umursamayalar var. Çok zor değil 5 dakikanızı almaz dediğimi yapmanız.
   0   0
  • Ben elimden geleni yapacağım. Suan baska bir memuriyet durumum var ama ne gerekiyosa Bby için yaparım. bimer ve cimerden mail geldi bakanliga yonlendirilmis. yinede yollarim ben bayrama kadar.
   0   0
  • Teşekkürler kardeş herkes senin gibi duyarlı olsa keşke..
   0   0
 21. Biz yakin zamanda Hakan nickli arkadasla da burda Tapu Kadastro 200 kisilik arsivci alimiyla ilgili birtakim bilgi paylasiminda bulunmustuk. Surecin nasil isleyecegiyle ilgili vs. Alimin iptal edilmesi soz konusu degil, ilerleyen zamanlarda sinav yapilacak. Anlasilan herkese ulasmamis bu bilgi paylasimimiz. Ama ilgili birimlere arsivcinin BBY’den cikacagini anlatmakta fayda var. Ben de varim destege. Emlak ve emlak yonetimi gibi bolumlere yedirmeyelim hakkimizi. Herkes elini tasin altina koysun, kral nickli arkadasa katiliyorum.
  0  0
 22. Merhaba @Kral bu yazınızı mesleki sosyal medya ve whatshapp gruplarında paylaşabilir mıyım?
  0  0
  • Tabi gönül rahatlığıyla paylaşabilirsiniz yeterki sizlerde bu taşın altına elinizi koyun.
   0   0
 23. Arkadaşlar bugün tapu kadastro da görev alan 3 yetkili değerli abimizle görüştüm. Bu abilerimiz yapılan toplantılarda liyakat gereği bby mezunlarının görev almasını talep ettiklerini iletti. Ve üçünde cimer özelliklede bimere yazı yazmamızı tembih etti. Nedenini sorduğumda ise alımı yâpan insan kaynakları olduğunu bimer ve cimere yazılan yazılarda bu kurumlardan insan kaynaklarına gittiğini belirttiler..

  Sizden ricam şu kardeşinizi 1 hafta dinleyin ömür boyu dua edersiniz. Bayrama kadar hergün en az 1 kere bimer ve cimere yazı yazalım sadece sizde değil sevgiliniz nişanlınız eşiniz .

  İpin ucunu bayrama kadar sıkı tutalım çünkü eylül ayında bakanlıklar personel alım ilanlarına çıkacak Cumhurbaşkanımın işşizliği düşürün talimatı gereği.

  Aşağıda örnek yazı var.

  Sayın başbakanım çevre ve şehircilik bakanlığı tapu kadastroya 200 arşiv uzmanı alımı yapacaktır. Yapılacak bu alıma liyakat gereği ve arşivimize verilen önemden dolayı 4 yıl boyunca üniversitede arşiv dersi gören bilgi ve belge yönetimi mezunlarının alınmasını talep ediyoruz. Lütfen talebimizi dikkate alınız. Saygılarımla
  0  0
 24. Twitter’da bby grup adıyla bir hesap oluşturdum. Beni ekleyin ve mesaj atın etkileşimi orda kuralım.
  0  0
 25. Bugün tapu kadastro arşiv daire başkanı Zeynel Bey ile bir görüşme gerçekleştirdim. Birebir yazdıklarını paylaşıyorum .

  Ben:İyi günler başkanım 1500 personel alacağınızı ifade etmiştiniz ve onayınıda almıştınız. Fakat 1300 personel alındı 200 arşiv uzmanı alınmadı. Sizden ricam sizde arşivcisiniz arşiv kadrolarına bilgi ve belge yönetim mezunlarını alın. Sizin röportajınızı okudum sizde bu hususa dikkat çekmişsiniz. Cevap vermeniz ümidiyle

  Zeynel bey:Sevgili kardeșim.
  Bahsettiğiniz konu hakkında çok mücadele ettik ve ediyoruz. İnşaallah kısa bir zaman sonra netice alacağımızı ümit ediyoruz.
  Selamlar

  Ben:Değerli Başkanım öncelikle dikkate alıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Belki sizlerde arşiv uzmanlarının bilgi ve belge yönetimi mezunlarından alınması taraftarısınız. Bimer , Cimer gibi kuruluşlara yazılar yazıyoruz inşallah bizim bölümden alırlar. Sizin düşünceniz nedir hangi bölümden alınacağını düşünüyorsunuz bizde kendi hayallerimizi ona göre kuralım. Lütfen bu konu hakkında bilgi verir misiniz. Saygılarımla

  Zeynel bey:Ayni görüşleri paylaşıyoruz Arşivlerde bilgi belge yönetimi mezunlarının öncelikli olarak değerlendirilmesi gerektiğine inanıyor ve bu şekilde ifade ediyorum.
  Vesselam

  Ben:Allah razı olsun değerli Hocam. İnşallah sizin görüşleriniz kabul edilir ve arşiv bölümüne liyakatli insanlar gelir. En kısa zamanda güzel haberleri bekliyoruz.
  Son bir sorum var değerli Hocam yakın bir zamanda açıklanır mı arşiv uzmanı alımları.
  Saygılarımla

  Cevap geldiği zaman paylaşırım.
  0  0
 26. Yöneticiden istirham ediyorum beni facebooktaki gruba şu alım gerçekleşene kadar yönetici yapsın.
  0  0
  • Herkes Facebook’u kullanmayı becerdiği için daha iyi etkileşime geçebilmek için bu yöneticiliği istiyorum.
   0   0
 27. Metni iyi olan bir arkadaş ornek bir metin yazsin. kopyalayip bimere cimera atalm. ve twitter dan önemli kisilere yollayalm. Birisi bunu yapabilir mi ben pek anlamıyorum bu islerden? mesela kimlere twit atabiliriz bunlari da birisi yazarsa çok makbule geçer. bekliyorum
  0  0
 28. carl gallagher

  bir kehanet: bu 200 kadro uçup gidecek. isteseler sımdıye coktan alırlardı.
  0  0
 29. Ben @Kral katılıyorum. Bir şeylerin olması için birilerinin hadi demesini beklememek gerekir. Bu durum icin herkesin seferber olması lazim. Her türlü desteği verdim vermeyede devam edicem. Çünkü ben önce kendim için sonrada geride kalan arkadaşlarım için mücadele edip evet başardım diyebilicem.
  0  0
  • inşallah sizin gibi düşünen 20 kişi daha çıkar !!
   0   0
  • kötü başladın ama şuan geldiğin noktada iyisin. bundan önce 200 kütüphaneci alındı bilirsin. o sürecinde aynı burda suyu çıkmıştı. sonuçta aldılar ve ne oldu bil. o kadar çabamıza rağmen, başımıza gelmeyen kalmadı sonuç. giremedik. bizim bir kere aşkımız ve şevkimiz kırıldı. bilek hakkıyla almayalım desen yanlış yapıcaz. yani biz sıfırı tükettik. inanaç var ama beyin ölümü gerçekleşti bir kere. dediğinde haklısın sitenin sahibi askerde. tamamda bu siteye bakan bir kişimi var birden fazlamı. gerekli merci TKD, TAD bunlarla bağlantıya geçip neden baskı uygalamıyor. bizi kale alıp cevap verirlermi sosyal medyada veya bimerde. tatmin edici bir cevap yollarlar o kadar.

   yinede istiyorsan yapılır ucunda ölüm yok sonuçta. kılavyeye iki tıklicaz sadece.
   0   0
  • Değerli Arkadaşlar,
   bbyhaber e gönülden hizmet eden sadece iki kişidir. Birisi ben, diğeri de bildiğiniz üzere İsmail arkadaşımdır. Bizler siz meslektaşlarımız için yıllarca bu konularda mücadelede ettik, ediyoruz da. Gerekli yerlere elimizden geldiğince ulaşmaya çalışıyoruz ve elimize herhangi bir bilgi veya belge geldiğinde de bunu sizlerle anında paylaşıyoruz. Bu her daim böyle oldu.

   Kısaca bbyhaber iki kişiden oluşan bir platformdur. İsmail kardeşim askerde olmasına rağmen müsait zamanlarında desteğini her zaman vermektedir.
   0   0
 30. Kaan kardeş bu gruptaki arkadaşların eline laptop dağıtsan ve desenki her gün bimer ve cimere birer tane mesaj atacağız ayrıca 1 hafta boyunca Twitter da gündem olmamız için twet atacaksın desen laptopu kapatıp işine bakar. O yüzden bu gruptan bir ümidim yok. Ama benimle birlikte hareket edecek arkadaşlardan beklentim şu:
  Bimer ve cimere konuyla alakalı mesaj gönderilerek
  Bakan Özhaseki ve kurtulmuşa twit atılacak
  1 hafta boyunca Twitter’da gündem oluşturulacak
  Çevre bakanlığında önemli pozisyondaki insanlara facebook üzerinden mesaj atılacak.
  Vekillerin numarası var bende onlar aranacak veya mesaj atılacak.

  Ben bunları yazıyorum ama boşa yazdığımın farkındayım çünkü grup çok ölü ..

  Agresif olmanın nedeni ise bu mesajları okuyan bazıinsanlar alım gerçekleşeceği zaman salyalarını akıtarak torpil arayacakları bu zoruma gidiyor !!
  0  0
  • valla kral kardeş ben bu zamana kadar benim istediğimi yapan görmedim. ki bunları baştakiler hiç takıcaklarını sanmam. hanki bölüme hak ettiği verildiki bize verilsin..

   bu zamana kadar ne istedinizde yaptılar. söylede bilelim. yıllar önce arşivde devlet kadrosuna giripte sonra kütüphaneye geçmeye çalışanlar bizim meslektaşlarımız. adamlar süt içdim dilim yandı misali bizim bölümü bir daha almak istemiyor, sürekli istifa ediyorlar diye. birde kuruma dava açmış zekinin biri tapuda. haliyle bölüme kıllık kapmış ve bizden almak istemiyor. geçmişi bir araştır istersen.

   haa. isterseniz tweet. bimer-cimer yazılır. gereken yapılır. ama kaanın dediği gibi.tatlı dille yılanı deliğinden çıkarmasını bilecen
   0   0
  • Haklısın tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır . Fakat bir çıkarın varsa tatlı dilin olur o yılanı çıkarmak için benim bir çıkarım yok amacım burda tepkili konuşarak herkesin dikkatini çekip ya bu neden bu kadar agresif deyip harekete geçmesini sağlamak. Kadro bağıra bağıra gidiyor ve hala grup üyeleri sessiz.

   Her sabah kalkınca bu siteye girip bakan birçok insan var içlerinden biride çıkıp yazmıyor arkadaşlar bir şey yapalım diye.

   Birileri bir şey yapsın bizde faydalanalım dersinde. İl işten geçince ” hayırlısı olsun , nasip değilmiş , Allah bir şeyi nasip etmiyorsa güzelleştiriyor ” gibi tesellilere giriyor. Kardeşimmm Allah diyor ki ben herkesin kaderini çabasına bağlı kıldım..

   Rica ediyorum sabah kalkınca bir şeyler yapmak için düşünün. 1 ay uğraşmanız 1 ömür rahat etmenize neden olacak tabi bu kadarını düşünürseniz ..
   0   0
  • Bu fayda kısmına katılırım. Fayda olmadığı zaman değil bir şeyler yapmak birçoğuna iki satır bile yazdırman mümkün değil. Ben her şeyi takip ediyorum, kimin ne yapmaya çalıştığını da görüyorum. Size söyleyebileceğim tek şey gereğinden fazla kendinizi yormayın. Yorulduğunuz ile kalırsanız. Yapmak istediklerinizi anlıyorum ama “bölümün sözü kutsal sayılan” isimleri gelip yanınızda durmadığı sürece kuş tüyünü dahi yerinden oynatmanız mümkün değil.

   Ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım ama bazı sebeplerden dolayı Twitter gibi etkinliklere katılmam mümkün değil. Bunun için üzgünüm ama BİMER ile CİMER’e yazıları gitmiş bilin. Kolaylıklar diliyorum…
   0   0
 31. @Kral,

  Beklentin tam olarak nedir bunu söyler misin? Bu agresif tutumunun arkasında neler olduğunu bilmiyorum ama bu agresif tutumun ile insanların sana katılmayı veya sana yardımcı olmayı göze olacağını pek sanmıyorum. Elimizden ne geliyorsa “mantıklı olduğu düzeyde” yapabiliriz. Ama öncesinde beklentini, yapılması gerekenleri doğru bir biçimde paylaşman gerekir.
  0  0
 32. Ben kimseden saygı beklemiyorum arkadaşlar. Bu kadar sakinliğe karşıyım şu grupta azimle çalışacak adam bulamıyorum maalesef. Ve bu kadro farklı bir bölüme giderse gerçekten çok üzülürüm. Ve kadro açıklandığı zaman kendimle ilgili bilgiyide paylaşırım. Ve sizlerinde benden duyacağınız bilgiye çok şaşıracağınıza eminim.
  0  0
 33. carl gallagher

  @kral

  elestırılerin cok agır. bu kdr sinirli olmayı gerektirecek bir durum yok. az sakin. ve anlamsıza da hak vermiyor diilim hani. elestiri ile hakaret arasındaki farkı bildiğini düşünüyoruz.
  0  0
 34. saygı herşeydir dostum. ve malesef herkes için geçerli bir terimdir.

  yapamadığın bir şeyi karşıdan bekleyemezsin
  0  0
 35. hadi şimdi twitter zamani
  0  0
 36. Bu kadrolara bizim gelmemiz çok zor. Çünkü arapça _ farsça şarti taşiyan birçok bölüm var ve çabamiz başkalarinin ekmeklerine tabiri caizse yağ sürmek gibi olacak. O yüzden şart olarak sadece arşivci ve bby mezunu alinmali notunuda düşmeyi unutmayin arkadaşlar.
  0  0
  • Unutmayın değil unutmayalım diyeceksin arkadaşım.
   0   0
  • ne arapçası ne farsçası hocam onların arşiv ile ne alakası var,arşiv uzmanı alınacaksa sadece bizim bölüm şartı konmalıdır
   0   0
 37. Arkadaşlar geçen hafta çok emek vermenin karşılığını memurlar.net de haber yaptırarak aldım. Oradaki şahıslar belgeyi görmeden haber yapmıyorlar bende vizesi alınan belgeleri gönderdim ve Allah’a şükür haberi yaptırdım. Şimdi sizden bir kez daha rica ediyorum Twitter’da etkilinin yapalım . Yapalım ki altın vuruş olsun.. Twitter’da bby haber var orada etkileşim kuralım bu akşam başlatalım. Hadi rast gele
  0  0
 38. http://www.memurlar.net/haber/686284/200-arsiv-uzmani-kadrosuna-ne-oldu.html?utm_source=headlines

  haber yapılmış arkadaşlar rica ediyorum bu sefer bişeyler yapın bu haberin altına yorum olabilir,bu haberi facebook gruplarına paylaşın bby ile ilgil tüm gruplarda bu haberin olması gerekir.Belki sesimizi duyurabiliriz çünkü böyle bir durum olamaz verilen onaylanan kadrolar sonradan buhar olup uçmamalı
  0  0
  • Hocam bizim meslek grubundaki bu birliktelik ilgi olduğu sürece hiçbirşey olmaz. Ya açılan kadroya nasıl personel alınmaz bu bize has birşey mi? Bütün şanssızlıklar bize mi denk geliyor?
   0   0
 39. http://www.memurlar.net/haber/686284/200-arsiv-uzmani-kadrosuna-ne-oldu.html?utm_source=headlines

  Site yöneticileriyle uğraşmayın, ellerinden geleni yapmaya çalışan genç delikanlılar onlar. Her ne kadar Tüsak konusunda desteklemeyerek ve birçok kez gönderdiğim haberleri göz ardı ederek ayıp etselerde, kötü niyetli değiller. Sonuçta bugün tek bir adam(?) dışında ülkede sözü geçen birileri kalmadı. Bakanların bile gıkını çıkaramadığı ve muhalefet liderinin tehdit edildiği bir ortamda yaşıyoruz. Onlar ne verdiyse razı olmak zorunda bugün ülkedeki gençlik. Bu ülkenin konjüktürünü bu duruma getirenler utansın. 800 bin kişiye neden tercih yapmadınız diyen bir yök ün olduğu ülkede neler bekliyorsunuz. İnsanlar işsiz kalmak içinmi okula gidecek?
  0  0
 40. Sevgili arkadaşlar birbirimize taa atmak katı eleştiriler yapmak durumu değiştirmiyor. Herşeyin sonu aynı yerde bir araya gelmek. Aynı geminin yolcularıyız hatasıyla sevabıyla olanı biteni yapılanı edileni bir kenara atında Numan Kurtulmuş beye ve diğer kişilere ulaşalım etkinlikler yapalım aktif olalım. Bu ülkede eleştiri yapanlar şimdiye kadar bişe elde edemedi o yüzden eleştiri değil icraat vakti. Sonra da eleştiri yaparız. Haydi güzel arkadaşlarım etkinliklere kol sivamaya
  0  0
 41. bu sayfanın yöneticisi memurlara nete mesaj atabilir mi daha önce haber yaptırmıştı yine yaptırılabilir,memurlar.net daha geniş kitlelere ulaşıyor haber yapılabilirse en azından yetkili kurumlardan birileri görebilir
  0  0
  • yöneticiler atandilar pek ilgilenmiyorlar eskisi kadar malesef 🙂
   0   0
  • Bu sayfanın yöneticilerinin sence bu saatten sonra meşakkatli işlerle uğraşmak gibi bir derdi olur mu ? Olmaz o yüzden tırnağın varsa başını kaşı arkadaş.
   0   0
  • @BByli ve @Kral,

   Arkadaşlar boş yere sağa sola sataşmayın. Aktif olarak ilgilenen kişi İsmail Karaca’ydı. Kendisi şu anda askerde, vatani görevini tamamlamakla meşgul. Gidişattan hoşlanmadığınızı biliyorum ama eleştiri dediğiniz de bir dozajı olmalı. Burada onlarca insanla tartıştım ben ama hiçbirisinde onları kıracak söz söylememeye özen gösterdim. Aynısını siz de yapmalısınız çünkü iletişim bunu gerektirir.

   Memurlar.net bu işlerle uğraşmaz. Memurlar.net’in bir şeyi haber yapabilmesi için onun “prim niteliği” taşıması gerekir. Onlar için siteye ziyaretçi çektikleri kitleler bellidir. Mesela öğretmenlerle ilgili haber yapmaya bayılırlar. Mesela İİBF mezunları hakkında haber yapmaya bayılırlar. Onlar için ne kadar “bekleyen aday” demek bir o kadar “ziyaretçi” demektir. Daha ufak çaplı memur platformlarına haber yaptırmayı denemeniz gerek.
   0   0
 42. http://www.kamupersoneli.net/kamu-personelleri/200-arsiv-uzmani-alimi-unutuldu-mu-h32053.html

  kamu personeli.nete mesaj attım ve çevre ve şehircilik bakanlığının arşivci alımını haber yaptılar. memurlar netle ilgili haber yapacak bağlantısı olan varsa haber yaptırsın böylelikle kısa zamanda belki sonuç alınabilir.
  0  0
 43. Arkadaşlar twittirda etkinlik var #BBYkadroistiyor etiketi ile çalışma yapılıyor. Bilginize
  0  0
 44. Her işe de TKD koşsun! Tkd’nin açılımı ne? Konuyla Türk Arsivciler Derneği ilgilenmeli.
  TKD bir sivil toplum kuruluşu. Şikayetçi olanların kaçı dernekte faal? Derneğin adresini bilir mi? Hanginiz üyesiniz? Madem dernek beceremiyor, buyrun siz becerin. Dernek size dur demez. Ama poponuzun üzerinde klayveyeden sallamak disinda başka iş bilmezsiniz. TKD nin alanına gitmemsine rağmen kıt imkânlarla bu işin peşini kavaliyorsa opun başınızın üstüne koyun.
  0  0
  • Bir evin içinde iki oda gibi duşün. Hepsi salona çikiyor. Sonuçta bölümün adi sitede yaziyor. Ve tkd başkani işine geldiğinde arşivci alimi ile ilgili konuşma yapiyor. Lütfen kaş yapicam derken yorumlarinizla göz çıkarmayın.
   0   0
  • TKD den arşiv alanında is beklemek haksızlık olur. Zira kütüphaneyi bile beceremiyor. Oradaki ideolojik kafatascilar oldukca hicbir görev alamazsınız.
   0   0
  • Kutup a… benim ağzımı bozma burda onlarca inasanın hakkı yenip mülakatta elendi sesin çıkmadı şimdi bir şeyler yapın dediğimizde bu kadar yapabiliyor diyorsun . Hak yenilirken nerdeydin belliki tuzun kuru 3 5 kişiye yaranacak diye doğruyu savunmamazlık yapma. Tkd görevi bu konular hakkknda çalışmak. Bu siye yöneticileri atanana kadar bir taraflarını yırttı atandıktan sonra sustu. Böyle olmaz bu İşler ortada bi alım var ve kimsenin umrunda değil.
   0   0
  • Terbiyenizi takının bir şeyler yapmak, katkı sunmak bi yerlerini mi yırtmak oluyor? Siteyi 2 editör idare ediyor ve ben şu an askerdeyim. Karakteriniz zaten sizinle ortak bir çalışma yapılamayacağını gösteriyor. Biz kendi camiamız için yaklaşık 10 yıldır çalışıyoruz burada sizler ne yaptınız meslek için? Sadece kendi işiniz olunca veya tutuşunca bir şeyler yapmaya çalışıyorsunuz tavırlarınızdan belli. Bizleri bilen biliyor her zaman mesleğimize ne katabiliriz diye hareket ettik ve sizin gibi terbiye yoksunu kişilerle çok karşılaştık ama biz yine bildiğimiz ve kendimize yakışan işi yaptık ve yapacağız.
   0   0
  • Değerli Arkadaşlar,

   Bazı kendini bilmez sözde meslektaş dediğimiz insanlar yazdıklarınıza dikkat edin lütfen; bu platform daha yeni kurulmadı ve kurulduğu günden itibaren de amacından hiçbir şekilde taviz vermemiştir. Ne yapıldıysa mesleğimiz için “gönülden” yapılmıştır ve yapılmaya da devam edilmektedir. Bizler gerekli paylaşımlarımızı yeri geldiği zaman yapmaktayız, ilgili yerleri/kişileri bilgilendirmekteyiz, uyarmaktayız; bizim amaçlarımız bunlar. Elimizden geldiği kadar sizlere her daim yardımcı olmaya çalıştık ve çalışıyoruz da. Lütfen gönülden hizmetimize bu şekilde karalamalarla köstek olmayınız, destek olunuz!

   Benim dışımda hem site yöneticisi hem de editör olan İsmail arkadaşımın belirttiği noktaların hepsine katılıyorum, onu destekliyorum; kendisi gerçekten mesleğimiz için değerli bir insan ve katkısı hiçbir zaman yadsınamaz. Yeri geldi askerde olduğu halde sizler için oradan bile koşturdu, elinden ne geliyorsa yaptı ve yapar da, kendisine güvenim her daim tamdır.

   Evet biz geçmişten bugüne değin bir tarafımızı yırttık; ama bu yırtmayı senin gibiler için değil, gerçekten bu mesleğe gönül vermiş tüm meslektaşlarımız için, daha iyi hizmet için yırttık..
   0   0
  • Bırakın demogoji yapmayı bana laf yetiştireceğinize iş yapın. En ufak bir alım belirtsi olunca biz şunu yaptık bu oldu bunu yapsaydık şu olurdu gibi boş kelimeleri etmeyi biliyorsunuz . Elinizde sosyal medya gibi bir güç var fakat kullanmaktan acizsiniz. İsmail mülakatları geçene kadar attığın taklaları yaptığın çalışmaları tahmin ediyorum ilk 200 deydin hakkındır laf etmem ama kendin atandıktan sonra bir şeylere karışmamak ayıptır. Askerliği asteğmen olarak yapıyorsun çalışmaya vaktin var. Bby haber adına konuşan şahıs milletin söylediklerini onaylayacağına çalışma yap. Millet Twitter da etkinlik yapmak istiyor hiçbir şekilde ön ayak olmuyorsunuz. Şu Twitter ı etkin kullanın tahtaya anlatsam anlardı. Ama sizde nasıl bir anlama olayı var çözemedim .
   0   0
  • Koordineli şekilde hareket etmek için devamlı bilgisayar başında olmak gerekiyor çünkü ucu kaçıyor diğer türlü. Müsait bir zamanda bir çalışma başlatacağız ve o zaman göreceğiz desteklerinizi inşallah. Ayrıca sizleri tutan yok burada biz her zaman destek verdik ve veriyoruz da. Buyrun önerilerinizi, projelerinizi paylaşın WhatsApp gruplarımızda ve burada tartışıp faaliyete geçelim. Öyle uzaktan yazıp yazıp gitmekle olmaz buyrun aksiyon alın. Biz dönemsel destek vermiyoruz mesleğimize devamlı buradayız. 2-3 mesaj yazıp hadi eyvallah demiyoruz yıllardır.

   Emin olun sizin gibi bir çok kişiyle karşılaştık. Kendisi katkı sunmayıp katkı sunmak için çabalayan ve çabalamış kişileri kötüleyenlerle.
   0   0
  • Sizlerin verdiği emekleri kötüleyecek bir insan değilim fakat ortada 200 kadro var. Ve bu kadro bağıra bağıra elimizden kayıyor. 200 kişi demek puanın 74 73 şere düşmesi demektir. 200 ailenin mutlu olması demektir . Bu 200 kişiyi kaçırmayalım kütüphanede olduğu gibi bu alımdada taşın altına elimizi koyalım. Biraz kaba kelimeler konuşunca aktif olamayışım enerjimizi birbirimizle tartışarak bitirmeyelim. Çok zor değil arkadaşlar 1 hafta veya 10 gün devamlı Twitter etkinliği yapıp 200 kadroyu alalım .
   0   0
 45. Ne tkd den nede burda bby yi okumuş insanlarda maalesef bir şey olmaz herkes koyun gibi armut piş ağzıma düş. Sizin üniversite bitirdiğinize ben inanamıyorum lise mezunu insanlar dahi sizden daha aktif ve maalesef bu konularda bilgili.
  0  0
  • hocam mail adresimi verdim iletisime gecmediniz.
   0   0
  • İnsan doğasi ve yapisi gereği her varlik bu durumun içine kendisi istemesede ya düşer ya da düşürülür kral kardeş. Şuan tipki senin yaptiğın gibi. Vende virdiğimde önü açilacak meslekler arasinda demişlerdi. Ve hala malesef bekliyoruz.
   0   0
  • carl gallagher

   @kral

   bu dedıklerıne kendını de katıyor musun?
   0   0
 46. Tdk nee yapiyor bilgi edinme yoluyla herkes bu bilgiye erişti. Aylar oldu. Yeter artık ya. 200 kadro az değil ve bu kadrolar bize verildi. Nasıl sessizce oturabiliyorsunuz.
  0  0
 47. Bu ne demek oluyor. böyle bir şey var ama izinler çıkmadı mi demek. yoksa böyle birşey hiç mi yok demek.
  0  0