Tapu’nun “Arşiv Uzmanı” alımındaki son durumu – Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı

Tapu’nun “Arşiv Uzmanı” alımındaki son durumu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, gayrimenkul ve buna dayalı işlemlerde çok sayıda vatandaşla irtibat halinde bulunan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM), personel ihtiyacının karşılanması, tapu ve kadastro hizmetlerinin aksamadan ve kanunların öngördüğü çerçevede yürütülebilmesi için sözleşmeli  Arşiv Uzmanı alacağını daha önceden duyurmuştu.

Fakat, malesef verilen sözler yerine getirilmemiş, Arşiv Uzmanı haricinde diğer kadrolara yerleştirme yapılmıştı. Meslektaşlarımız da o günden bugüne değin sosyal medyada mağduriyetlerini dile getirmekte, hakkımız olan Arşiv Uzmanı kadrolarına BBY mezunlarının atanmasını ve bir an önce ilana çıkılmasını talep etmektedirler.

Konuyla ilgili TKGM’e bilgi edinme yolu ile başvuru yapılmış (02/08/2017) ve aşağıdaki cevap (07/08/2017) gelmiştir:

Başvurunuz incelenmiş olup; konuya ilişkin çalışmalarımız devam etmektedir. Henüz 200 adet Arşiv Uzmanı poziyon vizesi için herhangi bir işlem yapılmamıştır.

Bu kadrolar bizim, kadrolarımıza ve atanmayı bekleyen meslektaşlarımıza sahip çıkalım, destek olalım!!!.

Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı;Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir.http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

36 Son Yorumlar

 1. 01/08/2017 tarihli başvurunuz incelenmiştir. Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü mezunlarına atama kontenjanı ayrılması yönünde talebiniz mütakip atama dönemlerinde değerlendirilmek üzere not edilmiştir.
  Bilgilerinizi rica ederim.

  Bu bugün bimerden geldi. Ya şu çabamı gördükçe uğraşmayan koyun gibi yaşayan sadece midesini düşünen içimizdeki sürülerden bunalıyorum. Vallahi yazıklar olsun bunu okuyun içinizden veya dışınızdan hakaret edin sonra tekrar Koyunluğa devam edin olur mu ??

  • saygı herşeydir dostum. ve malesef herkes için geçerli bir terimdir.

   yapamadığın bir şeyi karşıdan bekleyemezsin

  • carl gallagher

   @kral

   elestırılerin cok agır. bu kdr sinirli olmayı gerektirecek bir durum yok. az sakin. ve anlamsıza da hak vermiyor diilim hani. elestiri ile hakaret arasındaki farkı bildiğini düşünüyoruz.

  • Ben kimseden saygı beklemiyorum arkadaşlar. Bu kadar sakinliğe karşıyım şu grupta azimle çalışacak adam bulamıyorum maalesef. Ve bu kadro farklı bir bölüme giderse gerçekten çok üzülürüm. Ve kadro açıklandığı zaman kendimle ilgili bilgiyide paylaşırım. Ve sizlerinde benden duyacağınız bilgiye çok şaşıracağınıza eminim.

 2. hadi şimdi twitter zamani

 3. Bu kadrolara bizim gelmemiz çok zor. Çünkü arapça _ farsça şarti taşiyan birçok bölüm var ve çabamiz başkalarinin ekmeklerine tabiri caizse yağ sürmek gibi olacak. O yüzden şart olarak sadece arşivci ve bby mezunu alinmali notunuda düşmeyi unutmayin arkadaşlar.

  • Unutmayın değil unutmayalım diyeceksin arkadaşım.

  • ne arapçası ne farsçası hocam onların arşiv ile ne alakası var,arşiv uzmanı alınacaksa sadece bizim bölüm şartı konmalıdır

 4. Arkadaşlar geçen hafta çok emek vermenin karşılığını memurlar.net de haber yaptırarak aldım. Oradaki şahıslar belgeyi görmeden haber yapmıyorlar bende vizesi alınan belgeleri gönderdim ve Allah’a şükür haberi yaptırdım. Şimdi sizden bir kez daha rica ediyorum Twitter’da etkilinin yapalım . Yapalım ki altın vuruş olsun.. Twitter’da bby haber var orada etkileşim kuralım bu akşam başlatalım. Hadi rast gele

 5. http://www.memurlar.net/haber/686284/200-arsiv-uzmani-kadrosuna-ne-oldu.html?utm_source=headlines

  haber yapılmış arkadaşlar rica ediyorum bu sefer bişeyler yapın bu haberin altına yorum olabilir,bu haberi facebook gruplarına paylaşın bby ile ilgil tüm gruplarda bu haberin olması gerekir.Belki sesimizi duyurabiliriz çünkü böyle bir durum olamaz verilen onaylanan kadrolar sonradan buhar olup uçmamalı

  • Hocam bizim meslek grubundaki bu birliktelik ilgi olduğu sürece hiçbirşey olmaz. Ya açılan kadroya nasıl personel alınmaz bu bize has birşey mi? Bütün şanssızlıklar bize mi denk geliyor?

 6. http://www.memurlar.net/haber/686284/200-arsiv-uzmani-kadrosuna-ne-oldu.html?utm_source=headlines

  Site yöneticileriyle uğraşmayın, ellerinden geleni yapmaya çalışan genç delikanlılar onlar. Her ne kadar Tüsak konusunda desteklemeyerek ve birçok kez gönderdiğim haberleri göz ardı ederek ayıp etselerde, kötü niyetli değiller. Sonuçta bugün tek bir adam(?) dışında ülkede sözü geçen birileri kalmadı. Bakanların bile gıkını çıkaramadığı ve muhalefet liderinin tehdit edildiği bir ortamda yaşıyoruz. Onlar ne verdiyse razı olmak zorunda bugün ülkedeki gençlik. Bu ülkenin konjüktürünü bu duruma getirenler utansın. 800 bin kişiye neden tercih yapmadınız diyen bir yök ün olduğu ülkede neler bekliyorsunuz. İnsanlar işsiz kalmak içinmi okula gidecek?

 7. Sevgili arkadaşlar birbirimize taa atmak katı eleştiriler yapmak durumu değiştirmiyor. Herşeyin sonu aynı yerde bir araya gelmek. Aynı geminin yolcularıyız hatasıyla sevabıyla olanı biteni yapılanı edileni bir kenara atında Numan Kurtulmuş beye ve diğer kişilere ulaşalım etkinlikler yapalım aktif olalım. Bu ülkede eleştiri yapanlar şimdiye kadar bişe elde edemedi o yüzden eleştiri değil icraat vakti. Sonra da eleştiri yaparız. Haydi güzel arkadaşlarım etkinliklere kol sivamaya

 8. bu sayfanın yöneticisi memurlara nete mesaj atabilir mi daha önce haber yaptırmıştı yine yaptırılabilir,memurlar.net daha geniş kitlelere ulaşıyor haber yapılabilirse en azından yetkili kurumlardan birileri görebilir

  • yöneticiler atandilar pek ilgilenmiyorlar eskisi kadar malesef 🙂

  • Bu sayfanın yöneticilerinin sence bu saatten sonra meşakkatli işlerle uğraşmak gibi bir derdi olur mu ? Olmaz o yüzden tırnağın varsa başını kaşı arkadaş.

  • @BByli ve @Kral,

   Arkadaşlar boş yere sağa sola sataşmayın. Aktif olarak ilgilenen kişi İsmail Karaca’ydı. Kendisi şu anda askerde, vatani görevini tamamlamakla meşgul. Gidişattan hoşlanmadığınızı biliyorum ama eleştiri dediğiniz de bir dozajı olmalı. Burada onlarca insanla tartıştım ben ama hiçbirisinde onları kıracak söz söylememeye özen gösterdim. Aynısını siz de yapmalısınız çünkü iletişim bunu gerektirir.

   Memurlar.net bu işlerle uğraşmaz. Memurlar.net’in bir şeyi haber yapabilmesi için onun “prim niteliği” taşıması gerekir. Onlar için siteye ziyaretçi çektikleri kitleler bellidir. Mesela öğretmenlerle ilgili haber yapmaya bayılırlar. Mesela İİBF mezunları hakkında haber yapmaya bayılırlar. Onlar için ne kadar “bekleyen aday” demek bir o kadar “ziyaretçi” demektir. Daha ufak çaplı memur platformlarına haber yaptırmayı denemeniz gerek.

 9. http://www.kamupersoneli.net/kamu-personelleri/200-arsiv-uzmani-alimi-unutuldu-mu-h32053.html

  kamu personeli.nete mesaj attım ve çevre ve şehircilik bakanlığının arşivci alımını haber yaptılar. memurlar netle ilgili haber yapacak bağlantısı olan varsa haber yaptırsın böylelikle kısa zamanda belki sonuç alınabilir.

 10. Arkadaşlar twittirda etkinlik var #BBYkadroistiyor etiketi ile çalışma yapılıyor. Bilginize

 11. Her işe de TKD koşsun! Tkd’nin açılımı ne? Konuyla Türk Arsivciler Derneği ilgilenmeli.
  TKD bir sivil toplum kuruluşu. Şikayetçi olanların kaçı dernekte faal? Derneğin adresini bilir mi? Hanginiz üyesiniz? Madem dernek beceremiyor, buyrun siz becerin. Dernek size dur demez. Ama poponuzun üzerinde klayveyeden sallamak disinda başka iş bilmezsiniz. TKD nin alanına gitmemsine rağmen kıt imkânlarla bu işin peşini kavaliyorsa opun başınızın üstüne koyun.

  • Bir evin içinde iki oda gibi duşün. Hepsi salona çikiyor. Sonuçta bölümün adi sitede yaziyor. Ve tkd başkani işine geldiğinde arşivci alimi ile ilgili konuşma yapiyor. Lütfen kaş yapicam derken yorumlarinizla göz çıkarmayın.

  • TKD den arşiv alanında is beklemek haksızlık olur. Zira kütüphaneyi bile beceremiyor. Oradaki ideolojik kafatascilar oldukca hicbir görev alamazsınız.

  • Kutup a… benim ağzımı bozma burda onlarca inasanın hakkı yenip mülakatta elendi sesin çıkmadı şimdi bir şeyler yapın dediğimizde bu kadar yapabiliyor diyorsun . Hak yenilirken nerdeydin belliki tuzun kuru 3 5 kişiye yaranacak diye doğruyu savunmamazlık yapma. Tkd görevi bu konular hakkknda çalışmak. Bu siye yöneticileri atanana kadar bir taraflarını yırttı atandıktan sonra sustu. Böyle olmaz bu İşler ortada bi alım var ve kimsenin umrunda değil.

  • Terbiyenizi takının bir şeyler yapmak, katkı sunmak bi yerlerini mi yırtmak oluyor? Siteyi 2 editör idare ediyor ve ben şu an askerdeyim. Karakteriniz zaten sizinle ortak bir çalışma yapılamayacağını gösteriyor. Biz kendi camiamız için yaklaşık 10 yıldır çalışıyoruz burada sizler ne yaptınız meslek için? Sadece kendi işiniz olunca veya tutuşunca bir şeyler yapmaya çalışıyorsunuz tavırlarınızdan belli. Bizleri bilen biliyor her zaman mesleğimize ne katabiliriz diye hareket ettik ve sizin gibi terbiye yoksunu kişilerle çok karşılaştık ama biz yine bildiğimiz ve kendimize yakışan işi yaptık ve yapacağız.

  • Değerli Arkadaşlar,

   Bazı kendini bilmez sözde meslektaş dediğimiz insanlar yazdıklarınıza dikkat edin lütfen; bu platform daha yeni kurulmadı ve kurulduğu günden itibaren de amacından hiçbir şekilde taviz vermemiştir. Ne yapıldıysa mesleğimiz için “gönülden” yapılmıştır ve yapılmaya da devam edilmektedir. Bizler gerekli paylaşımlarımızı yeri geldiği zaman yapmaktayız, ilgili yerleri/kişileri bilgilendirmekteyiz, uyarmaktayız; bizim amaçlarımız bunlar. Elimizden geldiği kadar sizlere her daim yardımcı olmaya çalıştık ve çalışıyoruz da. Lütfen gönülden hizmetimize bu şekilde karalamalarla köstek olmayınız, destek olunuz!

   Benim dışımda hem site yöneticisi hem de editör olan İsmail arkadaşımın belirttiği noktaların hepsine katılıyorum, onu destekliyorum; kendisi gerçekten mesleğimiz için değerli bir insan ve katkısı hiçbir zaman yadsınamaz. Yeri geldi askerde olduğu halde sizler için oradan bile koşturdu, elinden ne geliyorsa yaptı ve yapar da, kendisine güvenim her daim tamdır.

   Evet biz geçmişten bugüne değin bir tarafımızı yırttık; ama bu yırtmayı senin gibiler için değil, gerçekten bu mesleğe gönül vermiş tüm meslektaşlarımız için, daha iyi hizmet için yırttık..

  • Bırakın demogoji yapmayı bana laf yetiştireceğinize iş yapın. En ufak bir alım belirtsi olunca biz şunu yaptık bu oldu bunu yapsaydık şu olurdu gibi boş kelimeleri etmeyi biliyorsunuz . Elinizde sosyal medya gibi bir güç var fakat kullanmaktan acizsiniz. İsmail mülakatları geçene kadar attığın taklaları yaptığın çalışmaları tahmin ediyorum ilk 200 deydin hakkındır laf etmem ama kendin atandıktan sonra bir şeylere karışmamak ayıptır. Askerliği asteğmen olarak yapıyorsun çalışmaya vaktin var. Bby haber adına konuşan şahıs milletin söylediklerini onaylayacağına çalışma yap. Millet Twitter da etkinlik yapmak istiyor hiçbir şekilde ön ayak olmuyorsunuz. Şu Twitter ı etkin kullanın tahtaya anlatsam anlardı. Ama sizde nasıl bir anlama olayı var çözemedim .

  • Koordineli şekilde hareket etmek için devamlı bilgisayar başında olmak gerekiyor çünkü ucu kaçıyor diğer türlü. Müsait bir zamanda bir çalışma başlatacağız ve o zaman göreceğiz desteklerinizi inşallah. Ayrıca sizleri tutan yok burada biz her zaman destek verdik ve veriyoruz da. Buyrun önerilerinizi, projelerinizi paylaşın WhatsApp gruplarımızda ve burada tartışıp faaliyete geçelim. Öyle uzaktan yazıp yazıp gitmekle olmaz buyrun aksiyon alın. Biz dönemsel destek vermiyoruz mesleğimize devamlı buradayız. 2-3 mesaj yazıp hadi eyvallah demiyoruz yıllardır.

   Emin olun sizin gibi bir çok kişiyle karşılaştık. Kendisi katkı sunmayıp katkı sunmak için çabalayan ve çabalamış kişileri kötüleyenlerle.

  • Sizlerin verdiği emekleri kötüleyecek bir insan değilim fakat ortada 200 kadro var. Ve bu kadro bağıra bağıra elimizden kayıyor. 200 kişi demek puanın 74 73 şere düşmesi demektir. 200 ailenin mutlu olması demektir . Bu 200 kişiyi kaçırmayalım kütüphanede olduğu gibi bu alımdada taşın altına elimizi koyalım. Biraz kaba kelimeler konuşunca aktif olamayışım enerjimizi birbirimizle tartışarak bitirmeyelim. Çok zor değil arkadaşlar 1 hafta veya 10 gün devamlı Twitter etkinliği yapıp 200 kadroyu alalım .

 12. Ne tkd den nede burda bby yi okumuş insanlarda maalesef bir şey olmaz herkes koyun gibi armut piş ağzıma düş. Sizin üniversite bitirdiğinize ben inanamıyorum lise mezunu insanlar dahi sizden daha aktif ve maalesef bu konularda bilgili.

  • hocam mail adresimi verdim iletisime gecmediniz.

  • İnsan doğasi ve yapisi gereği her varlik bu durumun içine kendisi istemesede ya düşer ya da düşürülür kral kardeş. Şuan tipki senin yaptiğın gibi. Vende virdiğimde önü açilacak meslekler arasinda demişlerdi. Ve hala malesef bekliyoruz.

  • carl gallagher

   @kral

   bu dedıklerıne kendını de katıyor musun?

 13. Tdk nee yapiyor bilgi edinme yoluyla herkes bu bilgiye erişti. Aylar oldu. Yeter artık ya. 200 kadro az değil ve bu kadrolar bize verildi. Nasıl sessizce oturabiliyorsunuz.

 14. Bu ne demek oluyor. böyle bir şey var ama izinler çıkmadı mi demek. yoksa böyle birşey hiç mi yok demek.

26