Halk Kütüphaneleri Tekirdağ Edebiyat Bölge Semineri Gerçekleştirildi

2006 yılından bu yana Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü, Türk Kütüphaneciler Derneği, Goethe Enstitüsü ve Günışığı Kitaplığı işbirliği ile düzenlenen Halk Kütüphaneleri Bölge Seminerleri’nin yirmi beşincisi 5-6 Mayıs 2017 tarihlerinde Tekirdağ Namık Kemal İl Halk Kütüphanesi ev sahipliğinde Tekirdağ’da gerçekleştirilmiştir.

Halk Kütüphaneleri TEKİRDAĞ Edebiyat Bölge Semineri’nde, “Edebiyat ve halk kütüphanesi”, “Edebiyat, yayıncılık ve okuma kültürümüz”, “Halk kütüphanelerinde halkla ilişkiler”, “Edebiyata erişmek için kütüphaneler”, “Kültürlerarası kütüphanecilik çalışmaları” ve “Mesleki sorunlar ve paylaşımlar” başlıkları altında sunumlar yapılmıştır. Çağdaş edebiyatımızın önemli yazarlarından Behçet Çelik ile buluşma Seminer’in keyifli bir etkinliği olarak gerçekleşmiştir. Seminer’de halk kütüphanecilerinin kütüphanelerine ait uygulama örneklerini içeren paylaşımları da yer almıştır. Seminer sırasında Tekirdağ Namık Kemal İl Halk Kütüphanesi gezilerek, katılımcılar tarafından değerlendirilmiştir. Seminere Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Balıkesir, Düzce illerinden toplam 40 kütüphaneci ile KYGM Yardımcısı Ali Odabaş, KYGM Daire Başkanı Ahmet Aldemir, TKD Genel Başkanı Ali Fuat Kartal, Yazar Mine Soysal, Doç. Dr. Erol Yılmaz ve Hacettepe BBY Bölümünden 2 öğrenci katılmıştır. Sosyal etkinlik çerçevesinde Tekirdağ’da bulunan çeşitli müzeler ziyaret edilmiştir. Son derece verimli geçen Seminer halk kütüphanecileri arasındaki iletişim açısından da yararlı olmuştur.

Haberi İleten: Prof.Dr.Bülent Yılmaz

Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir