Atılım Üniversitesi Kütüphanesi’nde görevli meslektaşlarımızdan belgesel

Atılım Üniversitesi, Polatlı Belediyesi ile “Son Kale Polatlı” belgesel projesinin hayata geçirilmesi için 11 Nisan 2017 tarihinde protokol imzaladı.  Kurtuluş Savaşı esnasında Polatlı’nın rolünün belgeler ışığında siyasi, askeri sosyal, kültürel, ekonomik yönlerden ortaya çıkarılması amaçlanan belgeselle, Ankara’nın başkent oluş süreci ve çok yakınında cereyan eden Sakarya Savaşı’nın Ankara üzerindeki etkilerini gözler önüne sermek hedefleniyor.

Atılım Üniversitesi 20. yılı olması nedeniyle bulunduğu şehre bilimsel araştırmaların yanı sıra bu belgeselle sosyal ve kültürel anlamda da katkı sağlamayı amaçlıyor.

Belgeseli hayata geçirecek olan ekibin tamamı Atılım Üniversitesi Kadriye Zaim Kütüphanesinde görev alan kişilerden oluşuyor. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve Polatlı Tarih Araştırmaları Merkezi Başkanı Kadim Koç’un da destek verdiği belgeselin 8 ayda tamamlanarak 27 Aralık 2017 tarihinde galasının yapılması planlanıyor.

Kaynak

Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir