Bülent Ecevit Üniversitesi’nde Kütüphane ve Sosyal Tesisler hizmete açılacak

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) İbn-i Sina Kampüsü kütüphane ve sosyal tesisler kompleksinin önümüzdeki ay hizmete gireceği bildirildi. Üniversiteden yapılan açıklamada, Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer’in, rektör yardımcılarıyla sosyal tesislerde incelemede bulunduğu belirtildi. İnşa edilen komplekste öğrenci ve personel yemekhaneleri, 7/24 hizmet verecek kütüphane ve etüt merkezleri, öğrenci kulüp odaları, toplantı salonları, kafeterya ve kitabevi gibi birimlerin yer aldığı kaydedildi.

Açıklamada, Rektör Prof. Dr. Özer’in, şu ifadelerine yer verildi: “İbn-i Sina kampüsümüz her geçen gün büyüyor. Bünyesinde 4 fakülte, 4 araştırma ve uygulama merkezi, bir meslek yüksek okulu kapsayan kampüsümüze son yıllarda çok önemli yatırımlar yaptık. Bu yatırımlarımız aynı hızla devam ediyor. Bu kompleks İbn-i Sina kampüsüne önemli bir değer katacak ve ihtiyaçları giderecek. 2010’da bin 400 öğrencinin eğitim gördüğü İbn-i Sina Kampüsümüzde bugün 4 bin 500 öğrenci eğitim alıyor. Sosyal tesis kompleksi bu açıdan önemli bir ihtiyacı giderecek. Kompleks öğrenci ve personel yemekhaneleri, kütüphane ve etüt merkezlerinin haricinde öğrenci kulüp odaları, toplantı salonları, kafeterya ve kitabevi gibi birimler yer alacak. Sağlık kampüsümüz için büyük önem arz eden kompleks mart ayında hizmete girecek.”

Kaynak

Hakkında: BBY Haber

13.11.2009 tarihinde kurulan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) Haber Portalı; Kütüphane, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon merkezleri hakkında ulusal basında ve elektronik ortamda yayımlanmış haberleri sunmak ve arşivlemek hedefiyle yola çıkmış ve ilgili haberlere tek noktadan erişimi amaç edinmiştir. http://www.bbyhaber.com
Yorum yapmadan önce lütfen okuyunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir