Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli Arşiv Uzmanı Alım İlanı-Son Başvuru Tarihi: 03.05.2013

11.411 kez okundu.

15 Nisan 2013 Yazan  
Kategori BBY İş İlanları Arşivi

Kültür ve Turizm Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan esaslar ile ek ve değişiklikler çerçevesinde istihdam edilmek üzere, Mimar(14), Mühendis(10), Şehir Plancısı(2), Tekniker(70), Diğer Teknik Hizmetler Personeli(30) pozisyonlarında KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak, Restoratör(150) pozisyonunda mesleki uygulama sınavı başarı puanı esas alınmak, Arşiv Uzmanı(50), Mütercim (3) ve Mütercim-Tercüman(2) pozisyonları için ise KPSS (B) grubu puan sıralamasına konulmak kaydıyla pozisyon sayısının 5 katı aday arasına girenlerin katılacağı sözlü sınav başarı puanı esas alınmak, suretiyle toplam 331 adet sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Sözlü Sınav ile Alınacak 657-4/B Sözleşmeli Personel Kadrolarının Pozisyon ve Adetleri İle Görev Yerleri:

MERKEZ TEŞKİLATI:

Arşiv Uzmanı (9)

TAŞRA TEŞKİLATI:

Arşiv Uzmanı (41): Adana (1), Ankara (4), Antalya (1), Aydın (1), Bursa (1), Çanakkale (1), Diyarbakır (1), Edirne (1), Erzurum(1), Eskişehir (1), Gaziantep (1), İstanbul (11), İzmir (3), Karabük (1), Kars (1), Kayseri (1), Kocaeli (1), Konya (1), Kütahya(1), Muğla (1), Nevşehir (1),  Samsun (1), Sivas(1), Şanlıurfa (1), Trabzon (1), Van(1)

 1-GENEL ŞARTLAR:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak

b) 2012 yılına ait Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş ve Mimar, Mühendis ve Şehir Plancısı pozisyonu için KPSS P8 puan türünden en az 70 puan almış olmak; Tekniker pozisyonu için KPSS P93, Diğer Teknik Hizmet Personeli ve Arşiv Uzmanı pozisyonu için KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak; Mütercim ve Mütercim-Tercüman pozisyonu için KPSS P6 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

 2-ÖZEL ŞARTLAR:

 Arşiv Uzmanı:

 Yükseköğretim kurumlarının kütüphanecilik, arşiv ya da programında Osmanlı Paleografyası, Arapça, Farsça derslerine yer veren bölümlerinden mezun olmak.

 3- BAŞVURU ŞEKLİ VE SÜRESİ:

Atatürk Bulvarı No:29 Opera/Ankara adresinde bulunan Bakanlığımız Personel Dairesi Başkanlığından veya aşağıdaki bağlantıdan temin edilecek başvuru formunun eksiksiz doldurularak, istenilen belgeler ile birlikte ilanın gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 03/05/2013 mesai bitimine kadar adı geçen Başkanlığa elden teslim edilmesi gerekmektedir. Posta ile yapılan başvuruların, son başvuru tarihi olan 03/05/2013 mesai bitimine kadar Personel Dairesi Başkanlığının yukarıda belirtilen adresine teslim edilmesi gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmaz. Eksik bilgi ve belgelerle yapılacak başvurular işleme konulmayacaktır. İlandan önce yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Formu için tıklayınız

Dilekçe için tıklayınız

Daha fazla bilgi ve belge için tıklayınız 

Yorumlar------> UYARI ------>
Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!
"Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli Arşiv Uzmanı Alım İlanı-Son Başvuru Tarihi: 03.05.2013" haberi için 19 Yorum yapılmış

 1. ness demişki 18 Mayıs 13 19:40 

  acaba bu arşiv uzmanlığı maaşı ne kadar bilen varmı arkdaşlar uzman kadrosumu olyo

 2. sblnt demişki 30 Nisan 13 09:46 

  Değerli meslektaşlarım günaydın. Kara kuvvetleri komutanlığı 1 adet İstanbul Avrupa yakasında istihdam edilmek üzere kütüphaneci alacak. Gerekli şartlar için tıklayınız http://www.bbyhaber.com/bby/2013/04/19/genelkurmay-baskanligi-kara-kuvvetleri-komutanligindan-sivil-memur-alimi-son-basvuru-tarihi-10-05-2013/

  Bir meslektaşımızın daha aramıza katılacağını bilmek gerçekten çok güzel. İnşallah Mayıs ayında kadro dağılımında Bol bol Kadro gelir bizlere. Her şey gönlümüzce olur inşallah

  Not:
  @sblnt
  Öncelikle ilginize teşekkür ederim; fakat belirtmiş olduğunuz ilan sitede mevcuttu ve bu yüzden yorumunuzun bir kısmı silinerek, iş ilanının bulunduğu bağlantı adresi eklenmiştir.

 3. bbyhaber demişki 25 Nisan 13 15:19 

  Ömer Bey,

  Bilgilendirme için teşekkürler; fakat orada şöyle denmektedir : “5- DİĞER HUSUSLAR:….Öte yandan, anılan Esaslar gereğince; önceden anılan esaslar kapsamında sözleşmeli olarak görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, ilgilinin fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilmesi mümkün görülmemektedir.”…

  İlgilinin fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının “sözleşmeli personel pozisyonlarında” yeniden istihdam edilmesi mümkün görülmemektedir denilmektedir, yani yanlış yorumlamıyorsam kamu kurum ve kuruluşlarının sadece sözleşmeli personel poziyonlarına yeniden istihdam yapılamayacağına vurgu yapılmaktadır, diğer kadrolara yönelik
  başvuralamayacağına dair herhangi bir olumsuzluk göremedim.

  Yine de daha fazla bilgi için ilgili kurumlarla iletişime geçilmesi daha sağlıklı bir bilgi edinme olacaktır diye düşünüyorum.

 4. omer demişki 25 Nisan 13 14:35 

  hocam sayet ıyıce okursanız ılanın resmı sayfasında 1 sene herhangı bır yere basvurulmayacak aksı taktırdesını belırtıyor yanlıs yonlendırmek ıstemem ama sıtesınden bakarsanız daha ıyı olur anca ozur durumunda gecıs dıyor.. Basvurmayı dusunen arkadaslar ıyıce arastırsın.. Yanlıs yunlus bılgıler vererek yanıltılmaya calısılıyor.. Herkes olmasını ıstıyor hepımızın ıhtıyacı var.. Sozlu mulakat mı olacak yazılı mı olacak nasıl olacak bır bılgısı olan var mı yanı cagrıldıgımız taktırde once sınav mı yapıyorlar yoksa sozlu mulakat mı sadece

 5. bbyhaber demişki 22 Nisan 13 09:56 

  @ela;

  Bildiğim kadarı ile size şunu söyleyebilirim; kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli olarak çalışan personel kadrolu alımlara başvurabilir ve ataması yapılması halinde bağlı bulunduğu kurumdan istifa edip yeni kadrolu kurumuna başvurabilir.

  Daha detaylı araştırmak isterseniz DPB’den bilgi edinebilirsiniz.

 6. ela demişki 22 Nisan 13 09:42 

  merhaba,
  sözleşmeli olarak yerleşenlerin KPSS tercih hakkı yanıyor mu?
  şöyle soryım : sözlşm. olarak çalışıyorken tercih yapıp atanır mıyım ve yeni görevime başlayabilir miyim?
  acaba……………………

 7. metin demişki 18 Nisan 13 22:47 

  Şuna bakarmsınız. Hergün tamamen keyfi nedenlerle ve yönetmeliğe aykırı şekilde alımın şartlarını değiştiriyorlar.

  Ayrıca neden merkezi alım yapmıyorlar?
  Kpss sınavları resmen göstermelik yapılyor. Tepkiden korkmasalar kpss’yi kaldıracaklar.

  Kasımda 6-7 bin kişilik kontejana milyonlarca aday tercih yaptı. Ama açıktan almalar, sözleşmeli parti yandaşlarını memurluğa doldurmalar binler binler devam ediyor.

  Adalet maalesef bu iktidarın sadece adında yer alıyor.
  Bir zamanlar kendisine baba denilen bir adamın partisin ismindeki gibi.

 8. Ali demişki 18 Nisan 13 18:32 

  Maaş konusunu duyduk, 2000 altı deniyor. Başvurmak isteyenlerin bilgisine..

 9. r demişki 18 Nisan 13 16:49 

  bırde unvanlar uzman olmus 🙂 gecen kırk kısı aldı 80 ıle kapattı kultur bakanlıgı ona

 10. r demişki 18 Nisan 13 16:45 

  70 şartı kalkmıs arkadaslar

 11. İşsiz demişki 18 Nisan 13 14:30 

  Bakanlıgı aradım Edebiyatçılar ve tarihçiler de başvurabiliyormuş malesef 🙁 Maaşın 2 bin liradan yüksek oldugunu hiç sanmıyorum

 12. i demişki 18 Nisan 13 11:39 

  hazıran atamaları hakında bılgısı olan varmı ne kadar atama olur tahmını

 13. bbyhaber demişki 16 Nisan 13 10:40 

  Değerli Arkadaşlar;

  İlginize teşekkür ederim; sizlere şunu söyleyebilirim. Bu bir sözleşmeli uzmanlık kadrosudur ve sınıfı da teknik hizmetler değildir, alacağınız unvan ise “arşivci” değil, “arşiv uzmanı” dır.

  Şu detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir: Kamuda Arşivci, arşiv uzmanı ve arşiv memuru gibi farklı unvanlar vardır ve bunların sınıfları/kadroları birbirinden farklıdır; arşivci kadrosu teknik hizmetler sınıfına girerken, arşiv memuru kadrosu genel idare hizmetler sınıfındadır. Bu farklılıklar/adaletsizlikler için ilgili kişiler, sendikalar çalışmalar yürütmektedir.

  Maaş konusunda net bir bilgiye sahip değilim, o yüzden bir şey söyleyemeyeceğim.

  Yukarıda özel şartlar kısmında başvuru konusu gayet net olarak belirtilmiştir; “Yükseköğretim kurumlarının kütüphanecilik, arşiv ya da programında Osmanlı Paleografyası, Arapça, Farsça derslerine yer veren bölümlerinden mezun olmak”; yani bu bilgiye göre bby haricinde de başvurular olacaktır.

  Bir üniversite mezunu kamuda 9.derece 1.kademeden (9/1) işe başlar.

 14. Ali demişki 16 Nisan 13 10:16 

  Maaş konusu çok önemli.Kütüphaneci kadrosunda Devlet memuruyuz 657 olarak. Acaba geçiş yapmaya değecek bir maaş durumu varmı?
  2.017 liradan dahamı fazla, bilen birisi açıklarsa çok seviniriz.

 15. metin demişki 15 Nisan 13 21:32 

  Tarihçi, Edebiyatçı ilahiyatçı vs. buna da başvurabiliyor mu? Eğer başvuruyorlarsa biz neden onların alanlarına başvuramıyoruz?

  Gitti yine kadrolarımız..
  Yazık

 16. Sibel demişki 15 Nisan 13 21:28 

  arşiv uzmanı teknik hizmetler kadrosunda yer alıyor mu? sözleşmeli personel statüsünde alım yapılacağı için maaş konusunda ne gibi bir fark olur?

 17. ali demişki 15 Nisan 13 20:52 

  Arşiv Uzmanı statüsünde işe giren bir kişi kaçıncı dereceden işe başlar ve net maaşı ne kadardır? 2.017 tl midir, yada daha mı fazladır..

 18. bbyhaber demişki 15 Nisan 13 13:44 

  @r;

  İlgili ilanda buna dair bir ibare yer almamaktadır ve “arşivci” kadrosu zaten TH’dir; fakat “arşiv memuru” kadrosu henüz TH olmamıştır.

  Gelişmeleri http://www.bbyhaber.com/bby/2011/11/11/teknik-hizmetler-belge-arsivi/ buradan takip edebilirsiniz.

 19. r demişki 15 Nisan 13 12:46 

  arsıvcıler teknık kadroya gectımı