Kütüphaneci Maaşı

11.534 kez okundu.

14 Haziran 2012 Yazan  
Kategori BBY Özlük Hakları

Kütüphanecilerin MAYIS 2016 dönemine ait net maaşı 2,656.34 TL (derece/kademe-5/1, evli (eşi çalışan, çocuk yok), devlet üniversitesi kütüphanesi)’dir.

Benzer Haberler

Yorumlar------> UYARI ------>
Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!
"Kütüphaneci Maaşı" haberi için 2 Yorum yapılmış

  1. Sema Akman demişki 27 Kasım 13 13:01 

    bu kütüphaneci kaç yıldır çalışmaktadır ve hangi üniversitededir ?

  2. HÜSEYİN demişki 30 Kasım 12 09:31 

    Herkese merhaba. Üniversitelerde çalışan kütüphane maaşları sanırım çalıştığın şehre göre değişiyor. Çünkü ben Adanaya atandım ve kasım da göreve başladım. Maaşımı eksik ve yanlış hesaplamışlar. Yeni bir üniversite ve maaş hesaplamada yeterli bilgiye sahip değillerdi sanırım. Üniversitede çalışan başka şehirdeki arkadaştan maaş bordrosunu istedik ve gönderdi. Onun yaşadığı şehir özel kalkınma programında filan denildi yani bölge olarak ve bu nedenle de maaşı o daha fazla alacak denildi. Tüm illerde maaaş faklı mı arkadaşlar dedikleri gibi. ben şu an net maaşımı bilmiyorum ve eksik yatırdıkları kısmı aralık maaşında yatıracaklar ve ocak ayı itibari ile maaşım normal yatacağı için net maaşı daha net bir şekilde hesaplama olanağı oluşacak. Arkadaş artvinde ve bekar maaşı 2040 tl ben evliyim eşim çalışmıyor bu nedenle arkadaşın maaşına kendimce 152 tl eş yardımı ekleyip 2192 tl olacak diye hesaplıyordum. ama burda bana sen yaklaşık 100 tl ondan az alacaksın diyorlar yani maaş eş yardımı hariç 1950 filan diyorlar eş yardımı ile 2100 tl alacak diyorlar. böyle olunca arkadaştan 60 tl toplamda fazla almış oluyorum. çalışılan bölge şehir farklı olunca 100 tl civarında bir fark oluşur mu arkadaşlar. adana da 8/3 bir kütüphaneci ne alması gerekir bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. saygılar….